هواداران جناح راست و میانه فرانسه در انتخابات مقدماتی شرکت می کنند

هواداران جناح راست و میانه فرانسه در انتخابات مقدماتی شرکت می کنند
نگارش از Euronews

با پایان کارزار انتخابات مقدماتی حزب راستگرای جمهوریخواهان فرانسه و متحدان میانه روی آن، هواداران این جناح سیاسی روز یکشنبه برای تعیین نامزد خود در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، به پای صندوق رای می

با پایان کارزار انتخابات مقدماتی حزب راستگرای جمهوریخواهان فرانسه و متحدان میانه روی آن، هواداران این جناح سیاسی روز یکشنبه برای تعیین نامزد خود در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، به پای صندوق رای می روند.

فرانسوی های حامی این گرایش سیاسی در خارج از این کشور و همچنین در قلمروهای متعلق به فرانسه روز شنبه در این رای گیری شرکت کردند.

آلن ژوپه، نخست وزیر اسبق فرانسه که مواضعی میانه روتر از رقبای اصلی خود دارد، در طول کارزار انتخاباتی در اکثر نظرسنجی های صورت گرفته از شش نامزد دیگر این انتخابات پیش افتاده بود.

با این حال آخرین نظرسنجی ها از رقابت فشرده او با نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری سابق فرانسه و فرانسوا فیون، نخست وزیر نیکولا سارکوزی در فاصله سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ حکایت دارد.

دور دوم انتخابات مقدماتی جناح راست و میانه فرانسه در روز ۲۷ نوامبر (هفتم آذر) با شرکت دو نامزد پیشتاز در انتخابات روز یکشنبه برگزار می شود.

مقابله با معضل با بیکاری، مبارزه با تروریسم و رویکرد فرانسه در قبال مهاجران و پناهجویان از جمله موضوعات اصلی کارزار این انتخابات بود.

مطالب مرتبط