Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ارجاع بیش از ۹ هزار پرونده همسر آزاری به پزشکی قانونی تهران

ارجاع بیش از ۹ هزار پرونده همسر آزاری به پزشکی قانونی تهران
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۵، پرونده ۲۲۴ مورد کودک آزاری و پرونده ۹ هزار و ۴۹۹ مورد همسرآزاری به پزشکی قانونی ارجاع داده شده‌ است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا مسعود قادی‌پاشا، مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران روز پنجشنبه ۲۷ آبان ماه این آمار را ارائه کرده، اما به جزئیات این پرونده‌ها نپرداخته است.

پیشتر حبیب‌الله مسعودی، معاون سازمان بهزیستی کل کشور گفته بود که شش درصد از تماس‌ها با اورژانس اجتماعی در سال ۱۳۹۴ مربوط به همسرآزاری بوده است.

عضو شورای شهر #تهران: تعداد گزارش‌های مربوط به #کودک آزاری زیاد است https://t.co/90IM2Yy95tpic.twitter.com/zA3u6mmX5z

— euronews فارسی (@euronews_pe) October 24, 2016

همچنین سازمان پزشکی قانونی اوایل سال جاری اعلام کرده بود که در دو ماهه نخست سال جاری، ۹۲ هزار و ۴۷۳ نفر به خاطر مصدومیت ناشی از نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کرده بودند که از این تعداد، ۲۹ هزار و ۱۳۱ نفر زن بودند.

در مورد کودک آزاری نیز قبلا رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران ضمن اشاره به عدم وجود دستورالعمل اجرایی در مراکز درمانی برای مواجهه با کودک آزاری، از زیاد بودن تعداد گزارش‌های مربوط به کودک آزاری در تهران خبر داده بود. وب‌سایت خبرآنلاین نیز در گزارشی در این زمینه از ثبت رسمی روزانه ۲۰ مورد کودک آزاری در اورژانس تهران خبر داده و در عین حال تاکید کرده بود که میزان واقعی کودک آزاری‌ها ۲۰ برابر تعدادی است که اعلام می‌شود. خبر‌آنلاین نوشته بود: «شاید بتوان آمار واقعی کودک آزاری در ایران را روزانه ۴۰۰ مورد دانست. یعنی سالانه بیش از ۱۴۶ هزار مورد.» کارشناسان می‌گویند یکی از عمده‌ترین دلایل اصلی کودک آزاری «مشکلات اقتصادی و حاشیه‌نشینی» است.


مسعود قادی‌پاشا، مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران

مدیر کل پزشکی قانونی تهران در بخش دیگری از گفتگوی خود با خبرگزاری ایلنا با اعلام اینکه بیشتر پرونده‌ها در پزشکی قانونی استان تهران مربوط به نزاع، تصادفات و تعیین نقص عضو است گفت: «تراکم پرونده‌ها در تهران واقعا پرفشار و زیاد بوده و کار را برای همکاران ما بسیار سخت و پیچیده کرده است.»

وی همچنین از حقوق‌های پایین پزشکان این سازمان انتقاد کرد و گفت «به دلیل حقوق و مزایای پایین، بسیاری از ردیف‌های استخدامی پزشکی قانونی عملاً اصلاً متقاضی ندارد، در حالی که در بسیاری از ادارات و سازمانهای دیگر، ممکن است ۲ هزار پزشک متقاضی فقط برای یک ردیف استخدامی اقدام کنند.»

مصدومیت ۲۹ هزار #زن در نزاع‌های دو ماهه ابتدایی سال https://t.co/Sz9XeSccid

— euronews فارسی (@euronews_pe) July 4, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در یک روز «یازده نفر» در ایران اعدام شدند

چهار برنده زن جایزه نوبل صلح خواستار فشار جامعه جهانی برای توقف اعدام‌ها در ایران شدند

پسر مشاور احمدی‌نژاد به حبس و جریمه محکوم شد؛ یاسین رامین پیش از اجرای حکم از ایران خارج شده بود