Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

شهردار نیویورک: از مهاجرانمان محافظت می کنیم

شهردار نیویورک: از مهاجرانمان محافظت می کنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیل دو بلاسیو، شهردار دموکرات نیویورک که در جریان کارزار انتخابات مواضعی علیه دونالد ترامپ اتخاذ کرده بود، روز چهارشنبه و پس از دیدار با رئیس جمهور منتخب، به دفاع از مهاجران…

آگهی

بیل دو بلاسیو، شهردار دموکرات نیویورک که در جریان کارزار انتخابات مواضعی علیه دونالد ترامپ اتخاذ کرده بود، روز چهارشنبه و پس از دیدار با رئیس جمهور منتخب، به دفاع از مهاجران پرداخت. وی بار دیگر تاکید کرد از تمام امکانات خود برای محافظت از ساکنان این شهر و ممانعت از جدا شدن اعضای خانواده های مهاجران استفاده خواهد کرد.

شهردار نیویورک پس از ترک برج ترامپ که محل اقامت رئیس جمهور آیندۀ آمریکا تا زمان ورود به کاخ سفید است، به خبرنگاران گفت: «بسیار مهم است که به رئیس جمهور منتخب و تیم وی یادآوری کنیم که یک ترس و نگرانی عمیق در این شهر حاکم شده است و پیام غلط می تواند اقدامات تنفرآمیز را تقویت کند. به همین دلیل است که بر ضرورت ارسال یک پیام وحدت به مردم پافشاری کردم.»

همزمان با دیدار شهردار نیویورک و دونالد ترامپ و بدنبال درخواست ساکنان سه آپارتمان در این شهر، نام ترامپ از بالای این آپارتمان ها برداشته شد. این سه برج که ساخت شرکت ساختمان سازی متعلق به رئیس جمهوری منتخب آمریکاست، حتی بعد از فروش نیز نام ترامپ را بر پیشانی داشت و ساکنان این سه برج با جمع آوری امضا برای درخواست برداشتن نام وی، اعلام کرده اند ترجیح می دهند در یک ساختمان بی طرف و با هویت خنثی زندگی کنند.

علاوه بر نیویورک که به گفتۀ بیل دوبلاسیو شهر مهاجران است، شهرداران برخی از شهرهای آمریکا مانند لس آنجلس، سان فرانسیسکو و فیلادلفیا نیز اعلام کرده اند که از مهاجران غیرقانونی ساکن در این شهرها حفاظت خواهند کرد تا اخراج نشوند.

همزمان با این دیدار، هزاران دانشجو در خیابان های این شهر با برگزاری راهپیمایی در مخالفت با دونالد ترامپ، خواستار تبدیل دانشگاههای این شهر به مراکز محافظت شده و تحت حمایت برای دانشجویان مهاجر یا متعلق به خانواده های مهاجران شدند.

به گفتۀ دونالد ترامپ، دست کم یازده میلیون مهاجر غیرقانونی در این کشور زندگی می کنند و همۀ این مهاجران باید به کشورهایشان بازگردند. وی همچنین تصمیم دارد دیواری در مرز این کشور با مکزیک برای ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی از این کشور بسازد.

این مخالفت ها که از ساعاتی پس از پیروزی دونالد ترامپ آغاز شده، همچنان در برخی از شهرهای آمریکا ادامه دارد. دونالد ترامپ از روز ۲۰ ژانویه و پس از ادای سوگند ریاست جمهوری در کاخ سفید مستقر می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ یک پودل مینیاتوری برنده مسابقه معروف سگ‌ها در «وست‌مینستر کنل کلاب» شد

پلیس نیویورک وارد دانشگاه کلمبیا شد؛ماموران با یورش به چادرهای دانشجویان، ده‌ها نفر را بازداشت کردند

بیش از ۱۳۰ نفر در تحصن حمایت از غزه در محوطه دانشگاه نیویورک دستگیر شدند