وزیر اقتصاد روسیه به اتهام دریافت رشوه دستگیر شد

وزیر اقتصاد روسیه به اتهام دریافت رشوه دستگیر شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

الکسی اولکایف، وزیر اقتصاد روسیه روز دوشنبه به اتهام دریافت دو میلیون دلار رشوه بازداشت شد.

آگهی

الکسی اولکایف، وزیر اقتصاد روسیه روز دوشنبه به اتهام دریافت دو میلیون دلار رشوه بازداشت شد. به گفتۀ کمیتۀ تحقیقات کشوری، وزیر اقتصاد روسیه این رشوه را در مقابل موافقت خرید شرکت دولتی نفتی «باشنفت» توسط شرکت نیمه دولتی «روسنفت» در ماه اکتبر گذشته دریافت کرده است.

بر اساس اطلاعیه ای که این کمیته منتشر کرده، وزیر اقتصاد روسیه پیش از بازداشت به صورت رسمی، بمدت چند ساعت تحت بازجویی قرار داشته است. تحقیقات در این زمینه که از چند ماه پیش آغاز شده توسط سازمان فدرالی اطلاعات روسیه صورت گرفته و الکسی اوکایف روز دوشنبه و در حال دریافت این رشوه دستگیر شده است.

الکسی اولکایف از سال ۲۰۱۳ وزیر اقتصاد دولت ولادیمیر پوتین است و در صورتیکه این اتهامات وی ثابت شود، ممکن است به هشت تا ۱۵ سال زندان محکوم شود.

سخنگوی شرکت نفتی روسنفت در واکنش به دستگیری وزیر اقتصاد روسیه با تاکید بر اینکه روند خرید شرکت نفتی باشنف قانونی بوده، اعلام کرده است این شرکت نفتی در مورد اقدام کمیتۀ تحقیقات کشوری هیچ اظهار نظری نخواهد کرد.

سخنگوی کرملین نیز با بیان اینکه اتهام دریافت دو میلیون رشوه یک اتهام بسیار جدی است و نیازمند مدارک قطعی است، تاکید کرده است در این مورد دادگاه تصمیم خواهد گرفت.

شرکت دولتی باشنفت به قیمت ۵.۲ میلیارد دلار در ماه اکتبر به شرکت نفتی نیمه دولتی روسنفت فروخته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوکراین: برای نخستین‌بار بمب‌افکن راهبردی روسیه را سرنگون کردیم

اولین مصاحبه یولیا ناوالنایا همسر الکسی ناوالنی؛ از چگونگی شنیدن خبر مرگ او تا انتقاد از غرب

همکلاسی سابق پوتین به ریاست دیوان عالی روسیه رسید