Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

احتمال استعفای نخست وزیر ایتالیا در صورت شکست همه پرسی اصلاح قانون اساسی

احتمال استعفای نخست وزیر ایتالیا در صورت شکست همه پرسی اصلاح قانون اساسی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حذف پرچم اتحادیه اروپا در سخنرانی هفته گذشته ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا در فیس بوک، در مورد همه پرسی اصلاح قانون اساسی در این کشور، انتقادات و گمانه زنی های بسیاری را برانگیخته…

آگهی

حذف پرچم اتحادیه اروپا در سخنرانی هفته گذشته ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا در فیس بوک، در مورد همه پرسی اصلاح قانون اساسی در این کشور، انتقادات و گمانه زنی های بسیاری را برانگیخته است. پرچم اتحادیه اروپا بر مبنای یک سنت، باید در محل سخنرانی رهبران کشورهای عضو اتحادیه و در کنار پرچم کشور آنها قرار گیرد.

آقای رنتسی در ماه های اخیر انتقادات بسیاری را نسبت به اتحادیه اروپا در مورد بحران پناهجویان و مشکلات اقتصادی پس از وقوع زلزله در این کشور مطرح کرده است. با اینحال به نظر می رسد که حذف پرچم اتحادیه اروپا در این سخنرانی برای جلب نظر مخالفان طرح اصلاحات قانون اساسی در همه پرسی ماه دسامبر باشد.

نخست وزیر ایتالیا، از حزب چپ میانه، همه پرسی اصلاح قانون اساسی این کشور در روز ۴ دسامبر را به رای اعتماد به دولت خود تشبیه کرد. او در مصاحبه روز دوشنبه خود گفت که در صورت شکست این همه پرسی، از مقام خود استعفا خواهد داد.

طرح دولت ایتالیا برای اصلاح قانون اساسی، شامل کاهش اختیارات مجلس سنا و دولت های منطقه ای و در نتیجه به نوعی افزایش اختیارات دولت است.

طبق آخرین نظر سنجی ها، به نظر می رسد که دولت آقای رنتسی بازنده این رفراندوم باشد. در هفته گذشته نیز در سفر او به شهر ناپل، تظاهرات معترضان مخالف با همه پرسی ماه دسامبر، با برخورد نیروی پلیس مواجه شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکاف بین راست‌های افراطی برای انتخابات اروپا؛ اختلاف‌ها بر سر چیست؟

ایتالیا؛ پل «تبتی»‌ با ارتفاع ۱۷۵ متر در اومبریا قول یک پیاده‌روی نفس‌گیر را به شما می‌دهد

چه ماجرایی در پشت پرده هجوم مهاجران به ایتالیا پنهان است؟