کشف شبکه خرید و فروش نوزادان در آمل، بازداشت یک مدیر دولتی

کشف شبکه خرید و فروش نوزادان در آمل، بازداشت یک مدیر دولتی
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان شهرستان آمل از انهدام یک شبکه خرید و فروش نوزادان در این شهر شمالی ایران خبر داد و گفت یک مدیر دولتی نیز که در این رابطه دست داشت، عزل و بازداشت شد.

آگهی

به گزارش خبرگزاری میزان، علی طالبی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آمل ضمن اعلام خبر انهدام شبکه خرید و فروش نوزادان، همچنین از پلمب دو مرکز سقط جنین غیرقانونی در این شهر خبر داد.


علی طالبی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آمل

دادستان آمل گفت: «بر اساس تحقیقات اولیه مشخص شد ۲ کارشناس مامایی در محلی غیرقانونی به سقط جنین و کورتاژ، زایمان‌های غیرقانونی و غیربهداشتی اقدام کرده و همچنین با اعطای وجوه برای اجاره رحم و شناسایی خانواده‌های بی بضاعت فعالیت‌هایی در زمینه خرید و فروش نوزادان انجام می‌دادند و این نوزادان را در شهرهای دیگر کشور به فروش می‌رساندند.»

وی با اعلام اینکه اعضای این باند نه تنها در شهرستان آمل، بلکه در کل کشور فعالیت می‌کردند افزود: «با اعطای نیابت قضایی از سوی دادسرای استان تهران روند تحقیقاتی پرونده گسترده تر شد و با تلاش ماموران مربوطه ۶ نفر از اعضای این شبکه دستگیر و ۲۶ نفر نیز احضار شدند.»

آقای طالبی در ادامه افزود: «در بازرسی از محل فعالیت غیرقانونی این افراد دو نوزاد نیز کشف شد. همچنین اعضای این باند در بازجویی‌ها به خرید و فروش ۱۵ تا ۴۰ میلیون تومانی نوزادان اعتراف کردند.»

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آمل از همکاری و همراهی بعضی از ادارات دولتی در این پرونده خبر داد و گفت: «در این راستا یکی از مدیران دولتی بازداشت و عزل شده است و تحقیقات همچنان ادامه دارد.»


موضوع خرید و فروش نوزاد در ایران را سال گذشته فاطمه دانشور، رییس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران مطرح کرد. وی در سال ۹۴ در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرده بود که سال‌هاست شاهد خرید و فروش نوزادان در بیشتر نقاط ایران هستیم. پس از آن خانم شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده رییس‌ جمهور گفت که آمار نوزادان فروخته شده در شکم مادر در کشور زیاد است. خانم مولاوردی گفته بود که فقر، یکی از مهم‌ترین عوامل گسترش این پدیده اجتماعی در ایران بوده است.


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟

سرگئی شویگو در تهران؛ وزارت دفاع روسیه: این سفر مرحله مهمی در توسعه همکاری‌های نظامی دو کشور است