Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یاشار سلطانی آزاد شد

یاشار سلطانی آزاد شد
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یاشار سلطانی، سردبیر وب‌سایت معماری نیوز، آزاد شد. آقای سلطانی مدارکی درباره تخلفات شهرداری تهران در واگذاری املاک منتشر کرده بود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران روز شنبه ۲۲ آبان‌ماه گفت: یاشار سلطانی با پایان یافتن تحقیقات مقدمانی و تبدیل قرار بازداشت به قرار تامین از زندان آزاد شده است.

آقای سلطانی پس از آن بازداشت شد که در سایت معماری‌ نیوز لیست واگذاری‌های ارزان قیمت املاک و زمین‌های شهرداری تهران به اعضای شورای شهر و برخی مدیران دیگر را منتشر کرد. در ابتدا گفته شد که محمد باقر قالیباف و برخی از اعضای شورای شهر تهران از شاکیان وی هستند اما هفته گذشته عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران گفت: «اتهام یاشار سلطانی مجزا از پرونده شهرداری است و بازداشت وی ربطی به منع مبارزه با فساد ندارد.»

دادستان تهران همچنین گفته بود تحقیقات دادستانی نشان می‌دهد که اقدام یاشار سلطانی «بیانگر نوعی هماهنگی و همراهی با جریان خاص سیاسی» بوده است.

احمد توکلی: تخلف #شهرداری و شورای شهر #تهران در واگذاری املاک محرز است https://t.co/5xuCm7a24Ypic.twitter.com/rhaRDkamLA

— euronews فارسی (@euronews_pe) November 7, 2016

هفته گذشته احمد توکلی رئیس «سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت» در نشستی خبری که به منظور ارائه گزارش نهایی بررسی پرونده املاک واگذاری شده در شهرداری تهران برگزار شده بود، اعلام کرد که تخلف شهرداری و شورای شهر تهران محرز است. پیشتر نیز محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران در مصاحبه‌‌ای تلویزیونی گفته بود که «تخلف قطعی» شهرداری تهران در واگذاری املاک به ۴۵ نفر ثابت شده است.

محمد باقر قالیباف، شهردار تهران اتهام واگذاری ارزان قیمت املاک و زمین‌های شهرداری تهران به اعضای شورای شهر و برخی مدیران دیگر را رد کرده است. آقای قالیباف نتیجه تحقیقات «سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت» را نیز نپذیرفت.

بیشتر بخوانید: علت بازداشت یاشار سلطانی چیست؟

یاشار سلطانی ۲۷ شهریور ماه سال جاری به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد و از آن جا که وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تعیین شده را نداشت بازداشت و روانه زندان شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد