نامزدهای احتمالی کابینه ترامپ چه کسانی هستند؟

نامزدهای احتمالی کابینه ترامپ چه کسانی هستند؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گمانه زنی ها درباره کابینه احتمالی وی آغاز شده است.

آگهی

با پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گمانه زنی ها درباره کابینه احتمالی وی آغاز شده است.

رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک یکی از گزینه های اصلی برای سمت وزارت خارجه آمریکا است. وی در سال ۲۰۰۸ میلادی نامزد ریاست جمهوری آمریکا بود اما در رقابت های مقدماتی (درون حزبی) پس از جان مک کین و میت رامنی سوم شد و کنار رفت. همزمان برخی گزارش ها از نیوت گینگریچ به عنوان گزینه ای مطرح برای فعالیت در وزارت خارجه آمریکا در کابینه ترامپ نام برده می شود. وی رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا بود و از مخالفان سرسخت توافق هسته ای با ایران است. او در عین حال در سخنانی از علاقه اش به دریافت حکم بازرس ویژه خبر داده است.

سناتور باب کورکر، جمهوری خواه از ایالت تنسی و رئیس کنونی کمیته روابط خارجی سنا نیز از دیگر نامزدهای مطرح برای این وزارتخانه است. کورکر پیشتر اعلام کرده بود که پیشنهاد تصدی وزارت خارجه را با جدیت بررسی خواهد کرد.

مایکل فلین نیز از دیگر گزینه هایی است که گفته می شود برای وزارت دفاع یا مشاور امنیت ملی انتخاب خواهد شد.

سارا پیلین، فرماندار سابق ایالت آلاسکا که در سال ۲۰۰۸ نامزد معاونت ریاست جمهوری بود نیز از حامیان سر سخت دونالد ترامپ در انتخابات بشمار می رفت. پیش بینی ها حاکی از آنست که او نیز در کابینه رئیس جمهور جدید ایالات متحده آمریکا جایگاهی ویژه به خصوص در امور مربوط به انرژی داشته باشد. پیشتر دونالد ترامپ از او به عنوان «محافظه کاری قابل اعتماد» یاد کرده بود که «کارنامه ای درخشان در زمینه اداره دولت با مخارج کم دارد و به شدت مخالف سقط جنین و معتقد به کوچک بودن دولت است».

کریس کریستی که۷۴ ساله دارد، فرماندار نیوجرسی و نامزد حزب جمهوریخواهان برای تصدی ریاست جمهوری آمریکا در این دوره بود. او پس از انحلال کمپین انتخاباتی اش به صف حامیان ترامپ پیوست و نامش برای سمت های متعددی از جمله وزارت بازرگانی در دولت ترامپ مطرح است.

نام استیو مونچن نیز در بین گزینه های احتمالی برای وزارت خزانه داری آمریکا دیده می شود.

برخی تحلیلگران معتقدند، کلیان کانوی، مدیر ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ نیز به عنوان مشاور کاخ سفید در دولت دونالد ترامپ برگزیده خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازدید دونالد ترامپ از ساختمان کنگره ایالات متحده آمریکا

ترامپ و اوباما در اولین دیدار، اتحاد خود را به نمایش گذاشتند

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟