بازدید دونالد ترامپ از ساختمان کنگره ایالات متحده آمریکا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بازدید دونالد ترامپ از ساختمان کنگره ایالات متحده آمریکا

دونالد ترامپ، نامزد پیروز در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز پنجشنبه پس از گفتگو با باراک اوباما، از ساختمان کنگره ایالات متحده آمریکا موسوم به «کاپیتال هیل» بازدید و با پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان این کشور گفتگو کرد.

او در این دیدار اعلام کرد که پس از انجام مراسم ادای سوگند در اول بهمن ماه (۲۰ ژانویه)، بسرعت در موضوعاتی مانند بهداشت و درمان و مهاجرت وارد عمل خواهد شد.

رئیس مجلس نمایندگان در این دیدار گفت: «دونالد ترامپ یکی از چشمگیرترین پیروزی هایی که تا کنون دیده ایم را از آن خود کرد و ما از این پیروزی در راستای پیشرفت مردم آمریکا استفاده خواهیم کرد. اکنون نیز در این باره صحبت می کنیم که چگونه باید این کار را آغاز کرد تا اطمینان یافت که می توان این کشور را متحول کرد و عظمت را یک بار دیگر به آمریکا بازگرداند.»

آقای ترامپ نیز گفت: «ما دیدار بسیار خوبی داشتیم. جلسه ای بسیار دقیق. همانطور که می دانید تصمیم داریم مالیاتها را کاهش دهیم. ما موضوعات مربوط به بهداشت و درمان را نهایی خواهیم کرد و آن را بسیار بهتر و مقرون به صرفه می کنیم. ما واقعا برای مردم کار خواهیم کرد و این کاریست که می خواهیم انجام دهیم و به همین دلیل هیجان زده ایم.»

رئیس جمهور آینده آمریکا با رهبر جمهوریخواهان در سنای این کشور نیز ملاقات داشت و بار دیگر تاکید کرد که سه اولویت او در آغاز رسمی فعالیتش، موضوعات مهاجرت، بهداشت و درمان و اشتغال خواهد بود.