گفتگو با هایله گبرسلاسی

گفتگو با هایله گبرسلاسی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هایله گبر سلاسی به انتخاب فدراسیون بین المللی دوومیدانی یکی از اسطوره های این ورزش است و برترین دونده دوهای استقامت.

آگهی

هایله گبر سلاسی به انتخاب فدراسیون بین المللی دوومیدانی یکی از اسطوره های این ورزش است و برترین دونده دوهای استقامت. همکارمان در آتن موفق شد با او گفتگو کند.

هایله گبر سلاسی : اولویت های من در مقام رییس فدراسیون دوومیدانی اتیوپی جاه طلبانه هستند. در درجه اول باید تمهیداتی فراهم کنید تا تمامی ورزشکاران اتیوپی در دوومیدانی را سازماندهی می کند. هدف اصلی من تمرکز روی دوومیدانی کاران است.

یورونیوز: دوپینگ چند سالی است که مهمترین دشمن ورزش در جهان شده است. دوپینگ مانع از حضور تیم ملی روسیه در رقابتهای المپیک ریو شد. فکر می کنید تصمیم اعضای کمیته بین المللی المپیک در اینباره درست است؟

هایله گبر سلاسی: البته که باید ورزشکاران دوپینگی را محروم کرد. البته بر این باورم که محرومیت توده وار ورزشکاران درست نیست. این تصمیم برای آن دسته از ورزشکاران که دوپینگی نبودند و به آتش گناهکاران سوختند.

یورونیوز: در المپیک هموطن شما لیلسا پس از برد مدال نقره ماراتن ژست نمادین مخالفان دولت اتیوپی را بالای سر برد. مخالفان اهل منطقه اورومو، شما هم زاده همان منطقه هستید. نظرتان دراینباره چیست؟

هایله گبر سلاسی: در مقام یک ورزشکار دغدغه اصلی من ورزش است. می دانید معنی ورزش چیست. ورزش بدون سیاست و مذهب و یا قوم معنی دارد. اگر روزی سیاستمدار شوم سوالتان را بگونه ای دیگر پاسخ خواهم داد. اما امروز جوابی ندارم. ورزشکارم و می خواهید درباره غیر از ورزش نظر دهم و اینکار از من ساخته نیست. می دانم که اتیوپیایی هستم و همه کار برای کشورم می کنم. اصلا مهم نیست از کجای اتیوپی می آیم. می خواهیم به مردم کشورم خدمت کنم.

یورونیوز: بسیاری از مردم می گویند شما قصد دارید رئیس جمهوری اتیوپس بشوید. آیا برای سیاست برنامه ریزی می کنید؟ آیا خواستار آن هستید؟

هایله گبر سلاسی: اجازه دهید کار فعلی را پایان دهم چهار سال دیگر در اینباره صحبت خواهیم کرد. امروز مشغول ورزش هستم و قصدم خدمت به مردم است. خواه بین مخالفین، خواه در دولت اصلا مهم نیست.

یورونیوز: درباره مو فرح بگویید؟

هایله گبر سلاسی: او ورزشکاری توانا است و در پنج سال گذشته آنرا به خوبی نشان داده است. او موفق شده بسیاری بزرگان کنیایی و اتیوپیایی را شکست دهد. اما بگذارید ببینیم چه اتفاقی در آینده می افتد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ورزشکاران حرفه‌ای با درآمد خود چه می‌کنند؟

محمدجعفر مرادی رکورد ماراتن ایران را در برلین جابجا کرد

مرضیه حمیدی، تکواندوکار افغان: ورزشم مبارزه علیه گروه تروریستی ضدزن طالبان است