لئونارد کوهن، خواننده و ترانه سرای کانادایی در سن ۸۲ سالگی درگذشت

لئونارد کوهن، خواننده و ترانه سرای کانادایی در سن ۸۲ سالگی درگذشت
نگارش از Euronews

لئونارد کوهن، خواننده و ترانه سرای کانادایی در سن ۸۲ سالگی درگذشت.

لئونارد کوهن، خواننده و ترانه سرای کانادایی در سن ۸۲ سالگی درگذشت. این خبر در صفحه فیس بوک وی اعلام شده و قرار است مراسم خاکسپاری این هنرمند در لس آنجلس طی روزهای آتی برگزار شود.

آقای کوهن که در سال ۱۹۳۴ در مونترال کانادا متولد شد. او چهاردهمین و آخرین آلبوم خود را با عنوان (You Want It Darker) ماه گذشته (اکتبر) منتشر کرده بود.

لئونارد کوهن به عنوان نویسنده ای که آثارش «بر سه نسل در سراسر جهان» تاثیر گذاشت در سال ۲۰۱۱ برنده جایزه بزرگ ادبی اسپانیا (پرنس آستوریاس) شد. او در مراسم گرمی سال ۲۰۱۰ در لس آنجلس نیز جایزه یک عمر دستاورد هنری را دریافت کرد.

اگرچه شهرت آقای کوهن بیشتر به خاطر موسیقی بود اما از او کتاب شعر و رمان نیز منتشر شده است. اولین کتاب شعرش در سال ۱۹۵۴ زمانی که هنوز دانشجو بود به چاپ رسید. او پس از انتشار دو کتاب شعر که فروش چندان خوبی نداشت به موسیقی روی آورد و اولین آلبوم او با عنوان (Songs of Leonard Cohen) در سال ۱۹۶۷ منتشر شد.

آقای کوهن از رابطه اش با سوزان الرود که یک بازیگر اهل لس آنجلس بود یک دختر به نام لورکا و یک پسر به نام آدام دارد.

همزمان با اعلام خبر درگذشت این هنرمند، گروهی از هوادارنش با روشن کردن شمع و گذاشتن گل در مقابل خانه او در شهر مونترال یادش را گرامی داشتند.

آهنگ هله لویا (Hallelujah) که در سال ۱۹۸۴ میلادی منتشر شد از جمله پرطرفدارترین آهنگ آقای کوهن است او را به شهرت جهانی رساند. این آهنگ بارها توسط خوانندگان دیگر بازخوانی شده است.

مطالب مرتبط