رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران: ترامپ حرف‌های بزرگ‌تر از دهنش زده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Jafari
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران: ترامپ حرف‌های بزرگ‌تر از دهنش زده است

محمد حسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با انتقاد از سخنان دونالد ترامپ در زمان مبارزات انتخاباتی‌اش گفت که وی درباره مسائل خلیج فارس «حرف‌های یزرگتر از دهنش زده و شکر زیادی خورده» است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران روز پنجشنبه ۲۰ آبان ماه گفت: «آن فردی که تازه به قدرت رسیده حرف‌های بزرگ‌تر از دهانش زده که البته در موقع تبلیغات شکر زیادی می‌خورند.»

وی خطاب به دونالد ترامپ نامزد پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: «بگذار از راه برسی، از فرمانده نیروی دریایی و فرماندهان آن روز بپرس که نیروهایت روی قایق‌ها به چه روزی افتادند.»


اشاره این مقام نظامی ایران به دستگیری برخی از ملوانان آمریکایی در سال گذشته است. این ۱۰ ملوان نیروی دریایی آمریکا در حالی دستگیر شدند که به گفته مسئولان سپاه پاسداران سوار بر دو قایق وارد آبهای ایران در نزدیکی جزیره فارسی شده بودند. پس از این ماجرا دونالد ترامپ که در آن زمان مشغول مبارزات انتخاباتی خود بود گفت: در صورت انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا به هر قایق تندروی ایرانی که برای ناوهای آمریکا در خلیج‌فارس مزاحمت ایجاد کند شلیک خواهد کرد.

محمدحسین باقری٬ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت که تهران در سال‌های اخیر در حلب سوریه موشک‌هایی ساخته است که در جنگ ٣٣ روزه به سمت اسرائیل شلیک شد.

وی افزود: حسن تهرانی‌مقدم٬ پدر موشکی سپاه به همراه گروهی از همکارانش در سوریه اقدام به ساخت این موشک‌ها کرده بود. حسن تهرانی مقدم از فرماندهان سپاه پاسداران بود که در سال ١٣٩٠ در اثر انفجار زاغه مهمات در پایگاه سپاه پاسداران در شهرستان ملارد همراه چند نفر دیگر کشته شد.


برنامه موشکی ایران، مایه نگرانی برخی از کشورهای جهان از جمله آمریکا است. ایالات متحده در واکنش به آزمایش‌های موشکی ایران، تحریم‌هایی علیه افراد و شرکت‌های ایرانی وضع کرده است. شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز محدودیت‌ها و تحریم‌هایی علیه برنامه موشکی تهران وضع کرده است، اما ایران می گوید آنها را به رسمیت نمی‌شناسد.