تظاهرات در اعتراض به ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا ادامه دارد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تظاهرات در اعتراض به ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا ادامه دارد

تظاهرات در شهرهای آمریکا در اعتراض به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که از نخستین ساعات روز چهارشنبه آغاز شده رو به گسترش گذاشته است. بیشتر معترضان در شهرهایی مانند نیویورک، شیکاگو و کالیفرنیا با تجمع در مقابل برج هایی که به دونالد ترامپ تعلق دارند، شعارهایی علیه وعده های انتخاباتی وی و قول به عملی شدن آنها در صورت ریاست جمهوری سر دادند.

فریادهای «ترامپ رئیس جمهور من نیست» «نه ترامپ نه دیوار» و «بدن من مال من است» در این تظاهرات شنیده می شود و به گزارش رسانه های آمریکا یک پلیس و یک معترض در کالیفرنیا در جریان این تظاهرات مجروح شده اند. برج های ترامپ که در اکثر شهرهای آمریکا سر به فلک کشیده اند تحت مراقبت پلیس قرار دارند و از نزدیک شدن معترضان به این بناها جلوگیری می شود.

این تظاهرات در ایالت های مختلفی مانند کالیفرنیا، اورگان، شیکاگو، نیویورک، تگزاس و پنسیلوانیا در جریان است و معترضان اعلام کرده اند روزهای آینده نیز به این تظاهرات ادامه خواهند داد. بیشتر معترضان دانشجو و جوانان هستند و برخی از آنها در گفت و گو با رسانه های آمریکایی با تاکید بر اینکه به قوانین این کشور احترام می گذارند تاکید کرده اند هدفشان نشان دادن نارضایتی از این انتخاب است و طی چهار سال آینده از نشان دادن این نارضایتی دست برنخواهند داشت.

بسیاری از تظاهرکنندگان با اشاره به سخنان دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی می گویند او فردی ضد زن، ضد مهاجر و طرفدار جنگ است و نباید ریاست جمهوری آمریکا را در اختیار بگیرد.

هنوز مقامات دموکرات یا جبهۀ جمهوریخواه آمریکا به این تظاهرات واکنش نشان نداده اند.

دونالد ترامپ از ماه ژانویۀ ۲۰۱۷ وارد کاخ سفید می شود و تا انتخابات بعدی که قرار است در سال ۲۰۲۰ برگزار شود، ادارۀ این کشور را در اختیار خواهد داشت.