Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تظاهرات در اعتراض به ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا ادامه دارد

تظاهرات در اعتراض به ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا ادامه دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تظاهرات در شهرهای آمریکا در اعتراض به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که از نخستین ساعات روز چهارشنبه آغاز شده رو به گسترش گذاشته است.

آگهی

تظاهرات در شهرهای آمریکا در اعتراض به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که از نخستین ساعات روز چهارشنبه آغاز شده رو به گسترش گذاشته است. بیشتر معترضان در شهرهایی مانند نیویورک، شیکاگو و کالیفرنیا با تجمع در مقابل برج هایی که به دونالد ترامپ تعلق دارند، شعارهایی علیه وعده های انتخاباتی وی و قول به عملی شدن آنها در صورت ریاست جمهوری سر دادند.

فریادهای «ترامپ رئیس جمهور من نیست» «نه ترامپ نه دیوار» و «بدن من مال من است» در این تظاهرات شنیده می شود و به گزارش رسانه های آمریکا یک پلیس و یک معترض در کالیفرنیا در جریان این تظاهرات مجروح شده اند. برج های ترامپ که در اکثر شهرهای آمریکا سر به فلک کشیده اند تحت مراقبت پلیس قرار دارند و از نزدیک شدن معترضان به این بناها جلوگیری می شود.

Anti-Trump protests build in several US cities https://t.co/Jbu5gQYSXupic.twitter.com/fLlDcRvesC

— CNN Breaking News (@cnnbrk) 10 novembre 2016

این تظاهرات در ایالت های مختلفی مانند کالیفرنیا، اورگان، شیکاگو، نیویورک، تگزاس و پنسیلوانیا در جریان است و معترضان اعلام کرده اند روزهای آینده نیز به این تظاهرات ادامه خواهند داد. بیشتر معترضان دانشجو و جوانان هستند و برخی از آنها در گفت و گو با رسانه های آمریکایی با تاکید بر اینکه به قوانین این کشور احترام می گذارند تاکید کرده اند هدفشان نشان دادن نارضایتی از این انتخاب است و طی چهار سال آینده از نشان دادن این نارضایتی دست برنخواهند داشت.

بسیاری از تظاهرکنندگان با اشاره به سخنان دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی می گویند او فردی ضد زن، ضد مهاجر و طرفدار جنگ است و نباید ریاست جمهوری آمریکا را در اختیار بگیرد.

هنوز مقامات دموکرات یا جبهۀ جمهوریخواه آمریکا به این تظاهرات واکنش نشان نداده اند.

دونالد ترامپ از ماه ژانویۀ ۲۰۱۷ وارد کاخ سفید می شود و تا انتخابات بعدی که قرار است در سال ۲۰۲۰ برگزار شود، ادارۀ این کشور را در اختیار خواهد داشت.

Anti-Trump protest taking over the city of Chicago pic.twitter.com/9Zwxl4vPub

— Carolyn Cakir (@CarolynCakir) 10 novembre 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود

ترامپ در پرونده «حق‌السکوت به ستاره پورن» گناهکار شناخته شد؛ حالا چه می‌شود؟

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد