واکنش ولادیمیر پوتین به انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهوری آمریکا

واکنش ولادیمیر پوتین به انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهوری آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رئیس جمهوری روسیه، جزء اولین رهبران جهان است که نسبت به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش نشان داد.

آگهی

رئیس جمهوری روسیه، جزء اولین رهبران جهان است که نسبت به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش نشان داد. وی با ارسال تلگرام به دونالد ترامپ، به او برای پیروزیش در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده تبریک گفت.

ولادیمیر پوتین همچنین طی سخنانی که در مراسم دریافت اعتبارنامه سفرای جدید در کاخ کرملین برگزار شده بود، نسبت به ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید واکنش نشان داد.

وی ضمن اعلام اطمینان از اینکه گفتگوی سازنده بین مسکو و واشنگتن به نفع هر دو کشور است، گفت: «در طول مبارزات انتخاباتی سخنرانی های دونالد ترامپ را شنیده ایم. از سخنان او برمی آمد که ترامپ می خواهد دوباره با روسیه روابط دوستانه برقرار کند. می دانیم که با توجه به روابط فعلی بین ایالات متحده و روسیه که متأسفانه دوستانه نیست، این کار آسان نخواهد بود. اما روسیه آماده است که با ایالات متحده مجدداً روابط کامل برقرار کند. با توجه به مسئولیت های روسیه و ایالات متحده در قبال امنیت و ثبات جهان، این روابط بر اوضاع جهان اثر مثبت خواهد گذاشت.»

آقای پوتین همچنین ابراز امیدواری کرد که بتوان روابط دو کشور را از وضعیت بحرانی فعلی بیرون آورد و برای مسائلی که تهدیدی برای امنیت جهان است پاسخ مؤثر یافت.

روابط ایالات متحده آمریکا و روسیه به خاطر اختلاف نظر درباره بحران اوکراین و درگیری های سوریه دچار تنش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران جانشینی رهبر در خط پایان؛ پسر ۲۵ ساله پریگوژین جا پای پدر می‌گذارد

مدودف: سربازان بریتانیایی در اوکراین و کارخانه‌های آلمانی تولید موشک «اهداف مشروعی» برای ما هستند

پوتین با تروشف، فرمانده سابق گروه واگنر دیدار کرد؛ شرایط فعالیت «یگان‌های داوطلب» در اوکراین چیست؟