Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چند شهرک از جمله بعشیقه در نزدیکی موصل آزاد شدند

چند شهرک از جمله بعشیقه در نزدیکی موصل آزاد شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پیشمرگه های کرد می گویند شهر بعشیقه در شمال شرقی موصل را کاملا آزاد و از وجود نیروهای داعش پاک کرده اند.

آگهی

پیشمرگه های کرد می گویند شهر بعشیقه در شمال شرقی موصل را کاملا آزاد و از وجود نیروهای داعش پاک کرده اند. پیشمرگه های کرد که از چند روز پیش این شهر را به محاصرۀ خود درآورده بودند از نخستین ساعات صبح دوشنبه نبردها برای آزادسازی این شهر را آغاز کردند.

این نیروها همچنین روز یکشنبه توانسته بودند روستای انتصار در شرق موصل را پس از چند روز درگیری آزاد کنند. ورود پیشمرگه ها و نیروهای عراقی با استقبال زیاد از سوی ساکنان این شهر روبرو شده است.

همزمان ارتش عراق نیز از آزادی شهرک حمام العلیل در جنوب موصل خبر می دهد. به گفتۀ منابع نظامی عراق، نیروهای ویژه ضد تروریسم این کشور به طور کامل بر این شهر که آخرین شهر تحت اشغال داعش پیش از موصل بوده، مسلط شده اند.

زندان این شهرک که در داعش از آن برای شکنجه و حبس مخالفان خود استفاده می کرده از مکان هایی است که در اثر بمباران نیروهای عراقی تخریب شده است.

یکی از اهالی حمال العلیل می گوید: «داعشی ها مردانی معترض را یا حتی آنهایی را که اعتراض نمی کردند همه را حتی خانواده ها را بعد از کتک زدن اجبارا به اینجا می آوردند. من شاهد بودم، کامیونهای زیادی را دیدم که پر از مردان زندانی بود و داعشی ها آنها را می زدند و برای کشتن می بردند.»

نبردها برای آزادسازی موصل از روز هجدهم اکتبر با مشارکت پیشمرگه ها و نیروهای عراقی با پشتیبانی ائتلاف سرکوب داعش آغاز شده و تاکنون دهها شهرک و روستا در اطراف این شهر آزاد شده است.

طبق برنامۀ اعلام شده از سوی ستاد فرماندهی ارتش عراق، پیشمرگه ها از شمال و شمال شرقی و نیروهای عراقی از جنوب و جنوب غربی به سمت موصل در حرکتند و به کمتر از ۱۵ کیلومتری موصل رسیده اند.

طبق اطلاعات به دست آمده از کسانی که از این شهر گریخته اند تخمین زده می شود بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ داعشی در این شهر حضور دارند و تلاش می شود از گریختن آنها به سمت شهر رقه در شمال سوریه جلوگیری شود. این درحالیست که نیروهای دموکراتیک سوریه نیز از روز یکشنبه، ششم نوامبرعملیات آزادسازی این شهر را با نام «خشم فرات» آغاز کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساکنان شمال اسرائیل برای «جنگ تمام‌عیار» احتمالی با حزب‌الله آماده می‌شوند

طوفان شن موصل عراق را در بر گرفت

تشدید جنگ خیابانی در ووچانسک؛ آیا اوکراین به سمت شکست مقابل روسیه می‌رود؟