Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آغاز کمپینی برای مبارزه با قحطی در هائیتی پس از توفان متیو

آغاز کمپینی برای مبارزه با قحطی در هائیتی پس از توفان متیو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک ماه پس از وقوع توفان فوق استوایی متیو که مرگ بیش از ۹۰۰ نفر را در هائیتی سبب شده، رئیس جمهوری این کشور از لزوم آغاز کمپینی برای جلوگیری از وقوع قحطی در این کشور خبر…

آگهی

یک ماه پس از وقوع توفان فوق استوایی متیو که مرگ بیش از ۹۰۰ نفر را در هائیتی سبب شده، رئیس جمهوری این کشور از لزوم آغاز کمپینی برای جلوگیری از وقوع قحطی در این کشور خبر داد. مقام های دولتی این کشور تعداد کشته ها را تاکنون ۵۴۶ نفر برآورد کرده اند.

علاوه بر قحطی نگرانی ها نسبت به شیوع بیماری وبا نیز در این کشور فقیر حوزه کارائیب افزایش یافته است. به گزارش یونیسف تاکنون ۳هزار و ۵۰۰ مورد ابتلا به وبا در این کشور به ثبت رسیده است.

جسلرم پریورت، رئیس جمهوری هائیتی گفت: «با توجه به گزارش وزیر کشاورزی باید کمپین زمستانی خود را از همین ماه آغاز کنیم و بیش از ۳۰ میلیون دلار برای جلوگیری از وقوح قحطی در کشور جدای از کمک های بشردوستانه بین المللی اختصاص دهیم.»

سخنان رئیس جمهوری چند روز پس از مرگ دو نوجوان توسط پلیس در جریان تظاهرات گروهی از ساکنان مناطق توفان زده پس از تاخیر در انتشار کمک های غذایی مطرح شد. اگرچه پلیس از آغاز تحقیقات در رابطه با مرگ این دختر و پسر نوجوان خبر داده است اما اعتراض ها به خشونت پلیس همچنان ادامه دارد.

با گذشت یک ماه از وقوع توفان سهمگین، همچنان حدود ۱۴۱ هزار و ۵۰۰ نفر در ۲۰۰ پناهگاه موقت ساکن هستند.

به گزارش صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در این توفان بیش از ۲ میلیون و ۱۲۸ هزار نفر آسیب دیده اند که ۸۹۴ هزار و ۵۷ تن از آنها کودک هستند.
این گزارش می افزاید، ۱۱۲ هزار و ۵۰۰ کودک زیر ۵ سال در بین آسیب دیدگان هستند که در خطر سوء تغذیه قرار دارند.

One month after #Matthew, 112,500 Haitian children aged under-5 are at risk of acute malnutrition. #HurricaneMatthewUNICEF</a> <a href="https://twitter.com/uniceflac">uniceflacpic.twitter.com/2Q9WrVQFb5

— UNICEF Haiti (@UNICEFHaiti) November 4, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیل ویرانگر در غرب افغانستان حدود ۷۰ کشته بر جای گذاشت

طوفان در چین آدم‌ها را در خواب از آپارتمان‌های بلندمرتبه بیرون کشید

سیل استان سیستان و بلوچستان ایران؛ خطر حضور گاندوها همزمان با نبود مواد غذایی در شماری از روستاها