نتایج یک نظرسنجی جدید: ترامپ یک درصد از کلینتون پیش افتاد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نتایج یک نظرسنجی جدید: ترامپ یک درصد از کلینتون پیش افتاد

نظرسنجی های صورت گرفته توسط رسانه های آمریکایی از جمله واشنگتن پست و ای.بی.سی نشان می دهد دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان با یک درصد اختلاف از هیلاری کلینتون پیشی گرفته است.

اعلام این نتایج در حالی است که دونالد ترامپ، روز سه شنبه در جمع هواداران خود در ویسکانسین، به طور تلویحی از امکان تقلب سخن گفت و از هوادارانش خواست در صورتیکه از طریق پست رای خود را فرستاده اند، دوباره رای بدهند.

نامزد جمهوریخواهان در این باره گفت: «اگر در اینجا یا میشیگان یا پنسیلوانیا و یا مینه سوتا زندگی می کنند، می توانید رای تان را به نفع دونالد ترامپ عوض کنید تا دوباره آمریکایی بزرگ بسازیم. او [هیلاری کلینتون] نمی تواند آمریکا را دوباره بزرگ کند.»

دموکرات ها هم تلاش می کنند از آخرین روزهای پیش از این انتخابات نهایت بهره را ببرند و از ایالتی به ایالت دیگر می روند. روز سه شنبه هیلاری کلینتون بار دیگر به فلوریدا که یک ایالت بسیار کلیدی در انتخاب رئیس جمهور به حساب می آید سفر کرد و باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در اوهایو به نفع نامزد دموکرات ها سخن گفت.

رئیس جمهوری آمریکا دربارۀ وزیر پیشین خارجۀ کابینه اش گفت: «آیا او اشتباه داشته است، البته، من هم اشتباه کرده ام. هیچ کس از دولت طی ۳۰ سال گذشته را نمی توان یافت که اشتباهی نکرده باشد اما هیلاری کلینتون اصولا آدم خوبی است و شایسته ریاست جمهوری است. او می داند چه کاری باید انجام بدهد و یک رئیس جمهور فوق العاده خواهد شد.»

به نظر می رسد اعلام خبر تحقیقات جدید در مورد ایمیل های هیلاری کلینتون در نتایج برخی از این نظرسنجی ها تاثیر داشته اما طبق نوشتۀ سایت ۵۳۸ یا نیویورک تایمز، نامزد دموکرات ها هنوز از دست کم ۷۵ درصد شانس برای بردن انتخابات روز هشتم نوامبر برخوردار است.