تاثیر گزارش اف بی آی درباره پرونده ایمیلهای هیلاری کلینتون بر افکار عمومی آمریکا

تاثیر گزارش اف بی آی درباره پرونده ایمیلهای هیلاری کلینتون بر افکار عمومی آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موضوعی جدید درباره پرونده قدیمی ایمیل های خانم کلینتون آنهم درحالیکه تنها یک هفته تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، یک بار دیگر دگرگونی را در مبارزات انتخاباتی این کشور بوجود…

موضوعی جدید درباره پرونده قدیمی ایمیل های خانم کلینتون آنهم درحالیکه تنها یک هفته تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، یک بار دیگر دگرگونی را در مبارزات انتخاباتی این کشور بوجود آورد. در این باره مارک دیویس، خبرنگار یورونیوز در شهر لیون فرانسه با اشتفان گروبه، فرستاده یورونیوز در واشنگتن گفتگو کرده است.

آگهی

یورونیوز: اشتفان، چه کسی چه کسی را به چه چیزی متهم می کند؟

اشتفان گروبه: «خوب مارک، روزهای هالووین است و هیچکسی به اندازه کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون نترسیده است. زیرا این موضوع پتانسیل آن را دارد که نامزدی او برای مقام ریاست جمهوری را از مسیر خارج کند. من از عنوان «پتانسیل» استفاده می کنم زیرا دقیقا نمی دانیم چه چیزهایی در این ایمیل ها بوده و احتمالا تا روز انتخابات هم نخواهیم دانست.»

یورونیوز: پاسخ هیلاری کلینتون به آخرین گزارش اف بی آی چه بوده است؟

اشتفان گروبه: «کمپین هیلاری کلینتون قطعا از این موضوع بسرعت می گذرد و بشدت به آن واکنش نشان می دهد. آنها همزمان سعی دارند اطمینان و اعتماد به نفس خود را به نمایش بگذارند اما در پشت صحنه در تلاشند تا حامیان خود را حفظ کنند و این پیام را بدهند که همه چیز تحت کنترل است، هیچ ترسی وجود ندارد و اینکه ما پیروز خواهیم شد.
آخرین نظرسنجی ها که پس از گزارش اخیر اف بی آی منتشر شده، تصویر روشنی در این باره ارائه نداده است. رقابت تنگاتنگی در جریان است و اگرچه خانم کلینتون همچنان در نظرسنجی ها پیشتاز است اما یک سوم رای دهندگان می گویند که موضوع ایمیل ها از تمایل آنها برای رای دادن به کلینتون کم کرده است. باید این را بدانید که بیشتر این یک سوم نیز یا رای دهندگان جمهوریخواه هستند و یا رای دهندگان مستقلی که بیشتر به جمهوریخواهان نزدیک بودند. بنابراین خیلی زود است که درباره تاثیرات، نتیجه گیری کرد.»

یورونیوز: در جریان این کارزار انتخاباتی، نامزدها بارها به یکدیگر حمله کردند تا به هم ضربه بزنند. مردم از کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ چه درکی دارند؟

اشتفان گروبه: مردم به اندازه کافی از هر دو طرف شنیده اند. بر اساس نظرسنجی که آخر هفته گذشته منتشر شد ۷۱ درصد از رای دهندگان دوست دارند که انتخابات همین امروز برگزار شود. آنها دیگر خسته شده اند و اگر شما از مردم بپرسید، متوجه می شوید که از هر دو کمپین ناراضی هستند. آنها می گویند “اگر این تنها چیزی است که آمریکا برای ارائه دارد، ما واقعا دچار مشکل هستیم”.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

نخستین واکنش یک مقام کاخ سفید به پرونده‌های قضایی ترامپ؛ هریس: اگر برای بایدن اتفاقی رخ دهد من هستم

حمله به ساختمان کنگره آمریکا؛ رهبر سابق گروه افراطی «پسران مفتخر» به ۲۲ سال زندان محکوم شد