مارک کارنی، رییس بانک مرکزی بریتانیا تا سال ۲۰۱۹ در پست خود می ماند

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
مارک کارنی، رییس بانک مرکزی بریتانیا تا سال ۲۰۱۹ در پست خود می ماند

در حالی که رسانه های بریتانیایی از احتمال کناره گیری مارک کارنی، رییس بانک مرکزی بریتانیا از پست خود خبر داده بودند، آخرین خبرها حکایت از آن دارد که وی تا سال ۲۰۱۹ رهبری این نهاد را در دست خواهد داشت.

آقای کارنی روز دوشنبه با ترزا می، نخست وزیر بریتانیا دیدار کرد. اگر چه هنوز اطلاعاتی درباره جزییات این دیدار منتشر نشده ولی پیش از آن نخست وزیر بریتانیا مراتب رضایت خود را از عملکرد وی اعلام کرده بود.

جرمی استرچ، کارشناس بانک کانادایی «سی آی بی سی» گفت: «اگر از این اصطلاح استفاده کنیم که مارک کارنی بلافاصله پس از برکسیت در ماه ژوئن تدابیر لازم را اتخاذ کرد و فرد عاقل کلاس بود، انتشار اخبار ضد و نقیض درباره آینده وی تردیدهای پس از برکسیت را بیشتر خواهد کرد.»

بانک مرکزی بریتانیا موسوم به بانک انگلستان روز پنجشنبه جلسه ای برگزار خواهد کرد و در پایان این نشست درباره سیاستهای پولی این نهاد تصمیم گیری خواهد شد.

سیاستگذاران بانک مرکزی بریتانیا با هدف مقابله با تبعات برکسیت در ماه اوت در سیاستهای پولی این نهاد تغییر ایجاد کرده بودند.

کارشناس بانک کانادایی «سی آی بی سی» در ادامه می گوید: «فکر می کنم این هفته بانک مرکزی بریتانیا از خشابهای خود استفاده نکند. این نهاد وضعیت را زیر نظر دارد و احتمالا در ابتدای سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ به بدنه اقتصادی کشور نقدینگی تزریق خواهد کرد.»

مارک کارنی موضعی ضد برکسیت دارد، این در حالی است که نخست وزیر بریتانیا سیاست عدم انعطاف در مذاکرات پس از برکسیت با اتحادیه اروپا را در دستور کار دارد.