Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یکسال از آتش سوزی در باشگاه شبانه بخارست گذشت

یکسال از آتش سوزی در باشگاه شبانه بخارست گذشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم سالگرد قربانیان حادثۀ آتش سوزی در یک باشگاه شبانه در بخارست، پایتخت رومانی برگزار شد.

آگهی

مراسم سالگرد قربانیان حادثۀ آتش سوزی در یک باشگاه شبانه در بخارست، پایتخت رومانی برگزار شد. به گزارش مقامات این شهر، نزدیک به ۵۰۰۰ نفر در این مراسم که با حضور رئیس جمهوری این کشور همراه بود، شرکت داشتند.

کریستیان متئی، خبرنگاری که در شب حادثه در این باشگاه حضور داشته است، با متهم کردن دولت می گوید: «نمایندگان و نیروهای دولتی کار خودشان را درست انجام نداده اند، کاری که برای آن پول دریافت می کنند. برای مثال شهرداری و همچنین سازمان بازرسی برای ساخت و سازهای شهری همه باید بعنوان مجرم در دادگاه محاکمه شوند.»

حادثۀ آتش سوزی این باشگاه شبانه موجی از اعتراضات خیابانی را در پی داشت.

کلاوس ورنر یوهانیس، رئیس جمهوری رومانی که در جریان این مراسم تاج گلی را به پای بنای یادبود قربانیان این حادثه قرار داد، با اشاره به برخورد با مسببین گفت:«سیاستمدارانی که پیام مردم را بعد از این حادثه دریافت نکرده اند قطعا از صحنۀ عمومی کنار گذاشته خواهند شد، ممکن است این اتفاق کند باشد اما حتما صورت می گیرد. رومانی امروز دیگر آن رومانی یکسال پیش نیست.»

در این حادثه ۶۴ نفر کشته و دست کم ۱۰۰ نفر نیز مجروح شدند. بر اساس تحقیقات پلیس در این حادثه، شهرداری بخارست علیرغم عدم رعایت ضرایب ایمنی منطبق با استانداردهای آتش سوزی از سوی مالکان، جواز احداث این باشگاه شبانه را صادر کرده است.

رومانی دارای فاسدترین سیستم دولتی و اداری در اروپاست و اتحادیۀ اروپا مقامات این کشور را برای مبارزه با فساد در این کشور تحت فشار قرار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راستگرایان رومانی برای انتخابات پارلمان اروپا جبهه متحد تشکیل دادند

ساخت قدرتمند‌ترین لیزر جهان در رومانی؛ فناوری انقلابی رکورد می‌شکند؟

دولت رومانی به حکم دیوان حقوق بشر اروپا در زمینه حقوق همجنسگراها تمکین نخواهد کرد