نخست وزیر کانادا: (سِتا) به رشد طبقه متوسط کمک می کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نخست وزیر کانادا: (سِتا) به رشد طبقه متوسط کمک می کند

پیمان اقتصادی (سِتا) پس از هفت سال مذاکره روز یکشنبه میان اتحادیه اروپا و کانادا امضا شد.
مراسم امضای این توافق در ساختمان شورای اروپا در بروکسل و با حضور جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و مقام های عالی رتبه اتحادیه اروپا صورت گرفت.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا امضای این توافق را روزی تاریخی در روابط کشورش با اتحادیه اروپا دانست و تاکید کرد که (سِتا) به رشد طبقه متوسط جامعه در هر دو سوی اقیانوس اطلس کمک می کند.

وی همچنین افزود: «کسب و کارهای کوچک و مشتریان سود واقعی این یپمان را بلافاصله خواهند دید. حتی پیش از آنکه ۲۸ پارلمان کشور اروپایی مراحل تصویب این پیمان را برای اجرایی شدنش طی کنند. ما اطمینان داریم که این توافقی خوب برای طبقه متوسط و افرادی است که با تلاش بسیار سخت می خواهند به منطقه ما بپیوندند. به همه اطمینان می دهیم که این معامله ای خوب برای اقتصاد ما و نیز مثالی خوب برای جهان است.»

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا نیز پس از امضای این توافق تجاری گفت: «شک ندارم که برای شهروندان اروپایی اجرای این پیمان بهتر از هر نوع آموزشی نمایانگر فواید آن خواهد بود و من نسبت به این توافق بسیار خوش بین هستم.»

بر اساس این پیمان، ۹۸ درصد تعرفه های گمرکی در مبادلات بین کانادا و کشورهای اتحادیه اروپا لغو می شود و صادركنندگان اروپايى سالانه ٥٠٠ ميليون يورو صرفه جويى خواهند کرد.
مقام های دو طرف امید دارند که با این توافق، ارزش مبادلات تجاری میان اتحادیه اروپا و کانادا به بیش از ۱۲ میلیارد دلار در سال افزایش یابد.