عمران خان خطاب به نواز شریف: تو نمی توانی جلوی مردم را بگیری

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
عمران خان خطاب به نواز شریف: تو نمی توانی جلوی مردم را بگیری

صدها تن از مخالفان دولت پاکستان روز جمعه در دو شهر اسلام آباد و روالپندی علیه نواز شریف، نخست وزیر این کشور تظاهرات کردند.

نیروهای امنیتی دهها تن از شرکت کنندگان در راهپیمایی را بازداشت کردند. همچنین پلیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک آور و ماشین آب پاش استفاده کرد.

این راهپیمایی در پی افزایش تنش میان حزب حاکم و حزب انصاف، اصلی ترین گروه مخالف و در حالی انجام شد که وزارت کشور برگزاری تظاهرات را ممنوع کرده بود. عمران خان، رهبر حزب انصاف همچنین از مردم خواسته است تا روز ۱۲ آبان در سراسر کشور به خیابان ها بیایند.

وی خطاب به نخست وزیر پاکستان گفت: «حال که مردم به پا خواسته اند، من تو را به چالش می کشم، نیروهای بیشتری به خدمت بگیر، هر کاری می خواهی بکن. تو نمی توانی در روز ۱۲ آبان خیل مردم را از حرکت باز داری، هرگز نمی توانی در برابر آنها بیاستی.»

مخالفان دولت، نواز شریف را به فساد مالی متهم می کنند. این اتهام به ویژه زمانی قوت گرفت که نام اعضای خانواده وی در اوراق پاناما آورده شده بود.

بر اساس اسناد افشا شده، دختر و دو پسر وی صاحب شرکت های غیر قانونی اند. در مقابل نخست وزیر پاکستان و اعضای خانواده اش این اتهام را رد می کنند.