«ایران پیگیر شرایط اتباع پناهجوی خود در کاله است»

«ایران پیگیر شرایط اتباع پناهجوی خود در کاله است»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی ایران (ناجا) اعلام کرد که وزارت امور خارجه و پلیس این کشور، پیگیر وضعیت پناهجویان ایرانی اردوگاه کاله در فرانسه هستند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای ایران سردار سرتیپ مسعود رضوانی درباره تصمیم کشور فرانسه برای بازگرداندن مهاجران و موضوع اردوگاه کاله و وضع مهاجران ایرانی ساکن در این اردوگاه، گفت: «اطلاع داریم که وزارت امورخارجه پیگیر این موضوع است و ما هم از این طریق پیگیر شرایط تعدادی از مهاجران ایرانی گرفتار در اردوگاه کاله فرانسه هستیم.»

دولت فرانسه سرانجام با چراغ سبز دستگاه قضایی این کشور، از روز دوشنبه ۲۴ اکتبر روند تخلیه و تخریب ارودگاه اصلی پناهجویان در منطقه کاله – که به «جنگل» معروف است- را آغاز کرد. هزاران پناهجوی ساکن «جنگل» که ماه‌ها و بعضا سال‌ها را در انتظار رسیدن به بریتانیا در این اردوگاه به سر بردند، به دو منطقه دیگر در فرانسه منتقل می‌شوند. شامگاه چهارشنبه اعلام شد که این اردوگاه کاملا تخلیه شده است با این‌حال خبرنگاران حاضر در محل صبح پنجشنبه اعلام کردند که صدها مهاجر از جمله هشتاد نوجوان بدون همراه در این اردوگاه و اطراف آن باقی مانده اند.

دست‌کم ده‌ها پناهجوی ایرانی در «جنگل» حضور داشتند. در زمستان سال گذشته و همزمان با تخریب بخش جنوبی این اردوگاه، چندین پناهجوی ایرانی لب‌های خود را به نشانه اعتراض به تخریب محل‌های موقت اقامت خود دوختند؛ رخدادی که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت.

Protesters yell at French police as they evict Iranian couple from Calais 'Jungle' camp https://t.co/A2×1QO1ocqpic.twitter.com/SNtNiKHdoS

— Sky News (@SkyNews) March 1, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس ایران دور جدید سخت‌گیری‌ها برای حجاب اجباری را آغاز کرد

ایران یک کشتی «مرتبط با اسرائیل» را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کرد

واشنگتن پست: ایران اورانیوم غنی‌شده کافی برای ساخت ۳ سلاح هسته‌ای را در اختیار دارد