سوختگیری ناوهای روسی در بندر اسپانیایی لغو شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سوختگیری ناوهای روسی در بندر اسپانیایی لغو شد

مقامات اسپانیا می گویند پهلوگیری ناوهای روس در بندر «سئوتا» در شمال مراکش از سوی وزارت دفاع روسیه لغو شده است.

قرار بود این ناوها که به سوی شمال سوریه در حرکتند روز چهارشنبه برای سوختگیری در این بندر که تحت ادارۀ اسپانیا قرار دارد، پهلو بگیرند.

وزارت دفاع اسپانیا روز سه شنبه با اعلام اینکه با درخواست مسکو برای سوختگیری این ناوها در بندر سئوتا موافقت کرده است انتقاد ناتو و برخی از کشورهای غربی نظیر آمریکا را برانگیخته بود. دولت اسپانیا در پی این انتقادها از روسیه خواسته بود در مورد اینکه آیا این کشتی ها برای حمایت از عملیات نظامی در سوریه بویژه در حلب به سوریه می روند، توضیح بدهد.

پیش از این وزارت دفاع روسیه در اطلاعیه ای اعلام کرده بود برای سوختگیری ناوهای خود هیچ درخواستی را به مقامات اسپانیا ارائه نداده است.

ناوهای روسیه که تعداد آنها ۹ فروند گزارش می شود، به فرماندهی ناو هواپیمابر «آدمیرال کوزنتسوف» در حال عزیمت به سمت بندر تارتوس در شمال سوریه هستند. دو ناو ضد زیردریایی، چهار کشتی و یک ناو هسته ای ناو هواپیمابر کوزنتسوف را همراهی می کنند.

این ناوها قرار است به دیگر کشتی های جنگی روسیه بپیوندند که در حال حاضر در آبهای سوریه حضور دارند و عملیات نظامی در این این کشور علیه گروههای مسلح مخالف دولت را پشتیبانی می کنند.