Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

همزمان با برگزاری انتخابات در فلوریدا، نامزدهای دو حزب به این ایالت رفتند

همزمان با برگزاری انتخابات در فلوریدا، نامزدهای دو حزب به این ایالت رفتند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمتر از دو هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده و نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه دیدار با هواداران خود را در سراسر این کشور افزایش داده اند.

آگهی

کمتر از دو هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده و نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه دیدار با هواداران خود را در سراسر این کشور افزایش داده اند.

ایالت فلوریدا از جمله مناطقی است که برای هر دو حزب اهمیت فراوانی دارد و به همین دلیل، روز سه شنبه هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ هر دو در این ایالت به میان هواداران خود رفتند. حضور این دو در این ایالت با انتخابات زودهنگام در فلوریدا همزمان شده است.

استفان گروبه، خبرنگار یورونیوز از واشنگتن می گوید: «حضور هر دو کاندیدا در فلوریدا نشان می دهد که به دست آوردن آرای انتخابات زودهنگام در این ایالت چقدر مهم است. این انتخابات در این ایالت آغاز شده و البته برای دونالد ترامپ نشانه های خوبی نداشت. طبق نظرسنجی ها جمهوریخواهان حتی دو درصد هم از دموکرات ها فاصله ندارند در حالیکه چهار سال پیش جمهوریخواهان ۵.۳ درصد پیشتاز بودند.»

به گفتۀ خبرنگار یورونیوز بخش قابل توجهی از رای دهندگان در فلوریدا لاتین تبارها هستند. تعداد افراد واجد شرایط رای دادن در میان لاتین تبارها نسبت به سال ۲۰۱۲ افزایش نشان می دهد و ۹۹ درصد از آنها گفته اند که در این انتخابات شرکت می کنند. طبق آمار اعلام شده تاکنون ۱۳۰.۰۰۰ لاتین تبار در فلوریدا در این انتخابات زودهنگام رای داده اند. کارزار انتخاباتی کلینتون باور دارد که تعداد زیادی از این آرا به آنها تعلق گرفته است و لاتین تبارها در سطح وسیعی دونالد ترامپ را به خاطر اظهارات خود در جریان کارزار انتخاباتی اش کنار گذاشته اند.»

خبرنگار یورونیوز می گوید: «در آریزونا هم که به طور سنتی جمهوریخواه بوده، تعداد لاتین تبارها پرشمار است اما آمار و ارقام برای ترامپ خوشبینانه و خوب نبوده اند. تا به اینجا تیم انتخاباتی کلینتون نخواسته است خیلی از برتری سخن بگوید آنها نگران اند اظهارنظر در این مورد باعث شود که مردم فکر کنند آنها انتخابات را قبل از موعد از آن خود کرده اند.»

این انتخابات روز هشتم نوامبر برگزار می شود و علیرغم اینکه در برخی از ایالات آمریکا مردم از هم اکنون می توانند رای بدهند اما آرای این صندوق ها نیز در روز هشتم و با دیگر صندوق ها شمارش خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رای زودهنگام شهروندان در برخی از ایالت های آمریکا

دموکراتها به دنبال پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات سنای آمریکا

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود