تخریب و پاکسازی اردوگاه «جنگل» در کاله فرانسه آغاز شد

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
تخریب و پاکسازی اردوگاه «جنگل» در کاله فرانسه آغاز شد

یک روز پس از آغاز تخلیه اردوگاه خودساخته منطقه «لاند» معروف به «جنگل» در بندر کاله و انتقال پناهجویان، کار تخریب چادرها و خانه های حلبی و پلاستیکی نیز در این منطقه از شمال فرانسه آغاز شد.

هزاران پناهجو و مهاجری که می خواستند خود را به هر قیمتی به بریتانیا برسانند، اکنون باید این آلونک ها را ترک کنند و به شهرهای دیگر فرانسه بروند.

بیشتر افرادی که روز دوشنبه با اتوبوس از «جنگل» منتقل شدند اتباع سوریه و سودان بودند، در حالی که روز سه شنبه بیشتر افراد منتقل شده را اتباع افغانستان تشکیل می دادند.

دولت فرانسه برای تشویق و قانع کردن پناهجویان به ترک محل، چندین مددکار اجتماعی را به همراه مترجم به منطقه فرستاده است.

فرماندار استان پادکاله که «جنگل» در آنجا واقع است، پیش از آغاز عملیات گفت: «ما کار پاکسازی اردوگاه را شروع می کنیم. این برای کمک به پناهجویانی است که هنوز مردد هستند. آنها باید بدانند که اردوگاه لاند دیگر تمام شد. این وضعیت اسفبار تمام شد.»

در عین حال عده ای از ساکنان باقیمانده در «جنگل» همچنان در برابر خواست مسئولان برای ترک محل مقاومت می کنند. برخی از آنان روز سه شنبه چند نقطه از اردوگاه را آتش زدند.

از سوی دیگر بسیاری از کودکان و نوجوانان زیر سن قانونی که بنا بود برای انتقال در اولویت باشند، روز سه شنبه به دلیل کندی روند انتقال خود و انتظار طولانی در صف های طویل اعتراض کردند.

آمبر رود، وزیر کشور بریتانیا روز دوشنبه گفته بود کشورش نیمی از ساکنان زیر سن قانونی در کاله را می پذیرد.