والونی برای تصمیم گیری درباره پیمان تجارت آزاد با کانادا، نیازمند زمان بیشتری است

والونی برای تصمیم گیری درباره پیمان تجارت آزاد با کانادا، نیازمند زمان بیشتری است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آندره آنتوان، رئیس پارلمان منطقه فرانسوی زبان والونی در بلژیک اعلام کرد نمی تواند در مهلتی که اتحادیه اروپا تعیین کرده است، درباره توافقنامه تجارت آزاد میان این اتحادیه و کانادا تصمیم گیری…

آگهی

آندره آنتوان، رئیس پارلمان منطقه فرانسوی زبان والونی در بلژیک اعلام کرد نمی تواند در مهلتی که اتحادیه اروپا تعیین کرده است، درباره توافقنامه تجارت آزاد میان این اتحادیه و کانادا تصمیم گیری کند.

منطقه والونی بلژیک مخالف تصویب این توافقنامه است و اتحادیه اروپا تا عصر دوشنبه ۳ آبان (۲۴ اکتبر) به بلژیک فرصت داده بود تا تصمیم نهایی اش را درباره رد یا تایید شرایط این توافقنامه اعلام کند اما اکنون آقای آنتوان می گوید برای مطالعه ۳۰۰ صفحۀ این پیمان و ۱۳۰۰ صفحه ضمایم آن به زمان بیشتری نیاز است.

با وجود آنکه اتحادیه اروپا طرفدار پیمان تجارت آزاد با کانادا است اما دولت بلژیک نمی تواند بدون موافقت پنج منطقه فدرالی خود، به این توافقنامه بپیوندد.

قرار است پنجشنبه آینده در نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل و با حضور نخست وزیر کانادا، این پیمان به امضا برسد اما درصورت مخالفت بلژیک، این برنامه لغو خواهد شد.

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا شنبه گذشته با رئیس ایالت والونی بلژیک دیدار کرد تا نظر آنها را به این توافق جلب کند.

دولت بلژیک نیز عصر دوشنبه کمیته ای مشورتی با حضور نخست وزیر این کشور و نمایندگان پنج منطقه فدرال تشکیل خواهد داد تا به بررسی این مشکل بپردازد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگو با مشاور نهادهای اروپایی؛ سرنوشت پرونده هسته‌ای ایران پس از نشست شورای حکام چه می‌شود؟

ویدئو؛ هنگ‌کنگی‌ها در تایوان علیه سیاست‌های پکن تجمع اعتراضی برپا کردند

بازداشت ده‌ها نفر دیگر در چندین شهر ایران؛ معترضان و حکومت مدعی وقوع تیراندازی شدند