آغاز محاکمه بانکدار سابق و قاتل دو زن اندونزیایی در هنگ کنگ

آغاز محاکمه بانکدار سابق و قاتل دو زن اندونزیایی در هنگ کنگ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با آغاز محاکمه روریک جاتینگ، بانکدار سابق بریتانیایی در هنگ کنگ به اتهام قتل فجیع دو زن اندونزیایی، قاضی به هیئت منصفه هشدار داد تا اگر توان دیدن فیملی را که متهم از صحنه جنایت خود تهیه کرده است ندارن

آگهی

با آغاز محاکمه روریک جاتینگ، بانکدار سابق بریتانیایی در هنگ کنگ به اتهام قتل فجیع دو زن اندونزیایی، قاضی به هیئت منصفه هشدار داد تا اگر توان دیدن فیملی را که متهم از صحنه جنایت خود تهیه کرده است ندارند، انصراف دهند.

آقای جاتینگ ۳۱ ساله فارغ التحصیلِ دانشگاه کمبریج دو سال پیش دو زن ۲۳ و ۲۶ ساله را در آپارتمانی لوکس در هنگ کنگ به قتل رساند و از صحنه جنایت خود نیز فیلمبرداری کرد.

زن ۲۳ ساله، مادر یک فرزند پسر با ویزای توریستی در هنگ کنگ به سر می برد. جسد مثله شده او در دورن چمدانی در بالکون آپارتمان آقای جاتینگ پیدا شد. متهم پیش از آن که گلوی این زن را ببرد او را سه روز تمام با کمربند، اسباب سکس و انبردست و…شکنجه کرده بود.

زن دیگر، ۲۶ ساله، پیشخدمتی بود که به هنگام کار در یک بار با متهم آشنا شده بود. جسد وی نیز در حالی که زخم هایی بر گردن و جاهای دیگر بدنش داشت در کف آپارتمان پیدا شد.

هیئت منصفه روز سه شنبه ویدئوی ۳۰ دقیقه ای را که متهم با گوشی آیفون خود از دومین صحنه قتل تهیه کرده است خواهند دید.

در این ویدئو متهم از علاقه خود به فیلم های خشونت بار پورن و از بالفعل در آوردن آنها می گوید و این که آیا می بایست به پلیس زنگ بزند یا این که اجساد را مخفی کرده و به بریتانیا پرواز کند. او پس از قتل دوم تصمیم گرفت تا با پلیس تماس بگیرد.

در صحنه جنایت در آپارتمان روریک جاتینگ کوکائین پیدا شد. تحقیقات حاکی است قتل ها بی شک نمی توانسته است بدون مصرف این ماده مخدر روی داده باشد.

روریک جاتینگ به قتل شبه عمد که یک درجه خفیف تر از قتل عمد است اعتراف کرده است اما نه به قتل عمد.

قاضی هنگ کنگی در جلسه روز دوشنبه گفت شواهد فیزیکی روشن و کافی است، آنچه شاید در محاکمۀ متهم مایه تشدد آراء خواهد بود مباحثه و تفاوت نظر پیرامون ماهیت اتهام و قتل، یعنی «قتل شبه عمد» یا «قتل عمد» است.

آنچه دو سال پیش در آپارتمانی لوکس در هنگ کنگ روی داد پرده از ماهیت وحشتناک ثروتمندانی همچون روریک جاتینگ بر می دارد که بیمارگونه مصرف مواد مخدر و الکل را با خوش گذرانی جنسی در می آمیزند و تا به حد قتل پیش می روند، چه قتل شبه عمد یا قتل عمد!

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرونده ۲ میلیارد دلاری؛ بازداشت سه کارمند سابق بانک سوئیسی

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش