دموکراتها و جمهوری خواهان، مخالف پروژه تملک و ادغام تایم وارنر

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
دموکراتها و جمهوری خواهان، مخالف پروژه تملک و ادغام تایم وارنر

پروژه تملک و ادغام شرکت رسانه ای تایم وارنر از سوی شرکت مخابراتی ای تی اند تی به ارزش ۸۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار مسئله رعایت مقررات رقابتهای تجاری بازرگانی را مطرح کرده است.

عملیات تملک و ادغام برای نهایی شدن باید مجوز مقامات ناظر بر رقابتهای تجاری بازرگانی در ایالات متحده را کسب کند.

تیم کین، سناتور دموکرات ویرجینیا و نامزد معاون اولی هیلاری کلینتون دراینباره گفت: «من هم همانند دیگران نگران هستم و سئوالاتی را مطرح می کنم. بطور کلی موافق رقابت هستم. هر اندازه امور در یک جا متمرکز نباشد بهتر است بویژه در بخش رسانه ای. خبرها درباره این عملیات تازه منتشر شده و من جزییات آنرا در اختیار ندارم. اما ما موظفیم این سئوالات را مطرح کنیم.»

اما برنی سندرز، سناتور دموکرات و رقیب هیلاری کلینتون در رقابتهای درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری، با انتشار توییتی از مقامات خواسته اجرای این پروژه را متوقف کنند زیرا قیمتها افزایش خواهد یافت و انتخاب مردم محدود خواهد شد.

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده نیز موضعی مشابه دارد. وی اعتقاد دارد این پروژه قدرت بسیار زیادی را به افراد محدودی واگذار می کند.

شبکه سی ان ان و اچ بی او، زیر مجموعه تایم وارنر قرار دارند. در صورت نهایی شدن این عملیات شرکت ای تی اند تی اداره این غولهای رسانه ای را در دست خواهد گرفت.