دموکراتها و جمهوری خواهان، مخالف پروژه تملک و ادغام تایم وارنر

دموکراتها و جمهوری خواهان، مخالف پروژه تملک و ادغام تایم وارنر
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پروژه تملک و ادغام شرکت رسانه ای تایم وارنر از سوی شرکت مخابراتی ای تی اند تی به ارزش ۸۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار مسئله رعایت مقررات رقابتهای تجاری بازرگانی را مطرح کرده…

آگهی

پروژه تملک و ادغام شرکت رسانه ای تایم وارنر از سوی شرکت مخابراتی ای تی اند تی به ارزش ۸۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار مسئله رعایت مقررات رقابتهای تجاری بازرگانی را مطرح کرده است.

عملیات تملک و ادغام برای نهایی شدن باید مجوز مقامات ناظر بر رقابتهای تجاری بازرگانی در ایالات متحده را کسب کند.

تیم کین، سناتور دموکرات ویرجینیا و نامزد معاون اولی هیلاری کلینتون دراینباره گفت: «من هم همانند دیگران نگران هستم و سئوالاتی را مطرح می کنم. بطور کلی موافق رقابت هستم. هر اندازه امور در یک جا متمرکز نباشد بهتر است بویژه در بخش رسانه ای. خبرها درباره این عملیات تازه منتشر شده و من جزییات آنرا در اختیار ندارم. اما ما موظفیم این سئوالات را مطرح کنیم.»

اما برنی سندرز، سناتور دموکرات و رقیب هیلاری کلینتون در رقابتهای درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری، با انتشار توییتی از مقامات خواسته اجرای این پروژه را متوقف کنند زیرا قیمتها افزایش خواهد یافت و انتخاب مردم محدود خواهد شد.

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده نیز موضعی مشابه دارد. وی اعتقاد دارد این پروژه قدرت بسیار زیادی را به افراد محدودی واگذار می کند.

شبکه سی ان ان و اچ بی او، زیر مجموعه تایم وارنر قرار دارند. در صورت نهایی شدن این عملیات شرکت ای تی اند تی اداره این غولهای رسانه ای را در دست خواهد گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیش‌بینی تازه از آینده آمریکا؛ احتمال رکود اقتصادی دو برابر شد

رقابت منطقه یورو و آمریکا؛ کدامیک پیشتاز رشد اقتصادی در ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ خواهد شد؟

صعود تورم در آمریکا به بالاترین سطح در ۳۰ سال گذشته؛ قیمت بیت‌کوین به ۶۹ هزار دلار نزدیک شد