Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ده ها هزار ایتالیایی در مخالفت با اصلاحات مد نظر دولت راهپیمایی کردند

ده ها هزار ایتالیایی در مخالفت با اصلاحات مد نظر دولت راهپیمایی کردند
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ده ها هزار تن از مخالفان ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا، روز شنبه به دعوت گروه های چپگرا و اتحادیه های صنفی در راهپیمایی موسوم به «روز نه به رنتسی» در رم، پایتخت این کشور شرکت…

آگهی

ده ها هزار تن از مخالفان ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا، روز شنبه به دعوت گروه های چپگرا و اتحادیه های صنفی در راهپیمایی موسوم به «روز نه به رنتسی» در رم، پایتخت این کشور شرکت کردند. قرار است روز چهارم دسامبر، چهاردهم آذر، همه پرسی اصلاح قانون اساسی در ایتالیا برگزار شود. طرفداران رأی «نه» بر این باورند که رأی «آری» سبب تقویت جایگاه دولت رنتسی خواهد شد.

یکی از تظاهرکنندگان می گوید: «ما آمده ایم تا در یک کلام “نه” بگوییم به رنتسی و به کاری که دارد می کند. تقصیر اوست که کشور خراب شده. هیچی چیزی درست نیست، هیچ چیز.»

دیگری می گوید: «هیچ کدام از اصلاحاتی که مد نظر اوست، اصلاحات چپ نیست. من طرفدار چپ هستم اما خودم را کاملا از رنتسی و دولتش جدا می بینم. هدف او نه اصلاح چپ که دنباله روی از سیاست بین المللی است.»

طرفداران رأی «نه» می گویند اصلاحات مورد نظر دولت در جهت آزادسازی اقتصاد است، چیزی که به باور آنها بیشتر به سود کارفرمایان و به ضرر کارکنان خواهد بود. روز جمعه نیز کارکنان خدمات عمومی ایتالیا در مخالفت با اصلاحات مورد نظر دولت اعتصاب کرده بودند.

نتیجه نظرسنجی ها در روزهای اخیر حاکی از برتری اندک رأی «آری» بر رأی «نه» در همه پرسی پیش رو دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خانواده ایتالیا: حمایت از فلسطینی‌ها راهپیمایی محو خشونت علیه زنان را خراب کرد

تظاهرات حامیان فلسطین در بلژیک و درگیری آن‌ها با پلیس

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟