ده ها هزار ایتالیایی در مخالفت با اصلاحات مد نظر دولت راهپیمایی کردند

ده ها هزار ایتالیایی در مخالفت با اصلاحات مد نظر دولت راهپیمایی کردند
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ده ها هزار تن از مخالفان ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا، روز شنبه به دعوت گروه های چپگرا و اتحادیه های صنفی در راهپیمایی موسوم به «روز نه به رنتسی» در رم، پایتخت این کشور شرکت…

آگهی

ده ها هزار تن از مخالفان ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا، روز شنبه به دعوت گروه های چپگرا و اتحادیه های صنفی در راهپیمایی موسوم به «روز نه به رنتسی» در رم، پایتخت این کشور شرکت کردند. قرار است روز چهارم دسامبر، چهاردهم آذر، همه پرسی اصلاح قانون اساسی در ایتالیا برگزار شود. طرفداران رأی «نه» بر این باورند که رأی «آری» سبب تقویت جایگاه دولت رنتسی خواهد شد.

یکی از تظاهرکنندگان می گوید: «ما آمده ایم تا در یک کلام “نه” بگوییم به رنتسی و به کاری که دارد می کند. تقصیر اوست که کشور خراب شده. هیچی چیزی درست نیست، هیچ چیز.»

دیگری می گوید: «هیچ کدام از اصلاحاتی که مد نظر اوست، اصلاحات چپ نیست. من طرفدار چپ هستم اما خودم را کاملا از رنتسی و دولتش جدا می بینم. هدف او نه اصلاح چپ که دنباله روی از سیاست بین المللی است.»

طرفداران رأی «نه» می گویند اصلاحات مورد نظر دولت در جهت آزادسازی اقتصاد است، چیزی که به باور آنها بیشتر به سود کارفرمایان و به ضرر کارکنان خواهد بود. روز جمعه نیز کارکنان خدمات عمومی ایتالیا در مخالفت با اصلاحات مورد نظر دولت اعتصاب کرده بودند.

نتیجه نظرسنجی ها در روزهای اخیر حاکی از برتری اندک رأی «آری» بر رأی «نه» در همه پرسی پیش رو دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خانواده ایتالیا: حمایت از فلسطینی‌ها راهپیمایی محو خشونت علیه زنان را خراب کرد

اعتراضات اقلیمی: معترضان بدن نیمه عریان خود را در مقابل مجلس سنای ایتالیا گل‌آلود کردند

لیونل مسی هشتمین توپ طلا را از آن خود کرد؛ توپ طلای زنان هم به آیتانا بونماتی اسپانیایی رسید