در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

آگهی

عکس برداری از ماه کمان

بن گوئین، عکاسی است که روز یکشنبه گذشته موفق به عکسبرداری از پدیده نادر «ماه کمان» شد. این رنگین کمان نادر در منطقه یورکشایر دیلز در شمال انگلستان شکل گرفته بود. عکس این «ماه کمان» بین شهرهای اسکیپتون و کیلی و در حدود ساعت هشت شب گرفته شده است.

«ماه کمان» به دلیل نور ناشی از طلوع ماه و شکست نور توسط قطرات آب موجود در هوا پدید می آید. ظهور «ماه کمان» بسیار نادر است و شکل گیری آن به شرایط آب و هوایی خاصی نیاز دارد.

منابع: دیلی تلگراف

بی بی سی

مجسمه برهنه هیلاری کلینتون در نیویورک

یک مجسمه برهنه از هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه گذشته در نیویورک به نمایش در آمد. پاهای این مجسمه مشابه پاهای چهارپایان است و بخشی از مجسمه مردی است که به نظر می رسد قصد دارد از پشت نامزد حزب دموکرات آمریکا را ببوسد.

#morningcommute #lovenyc

Une photo publiée par Janeth (@janeth201) le

منبع: ای بی سی

نگارش در مستی

مجموعه مستی نام مجموعه ای از فیلمنامه ها است که نویسندگانی در شهر پورتلند در ایالت اورگون آمریکا به راه انداخته اند. نویسندگان، این فیلمنامه ها را در حالت مستی نوشته اند. آنها به یکدیگر از ابتدا وعده دادند که این فیلمنامه ها در قالب فیلم هایی کوتاه تولید شود.

علاوه بر این از هنرپیشگان این فیلم ها خواسته شده است که در هنگام ایفای نقش های خود مست باشند. در مجموع شش فیلمنامه توسط نویسندگان نوشته شده است.

منبع: درانک سریز

شیوه عجیب جلوگیری از تاخیر قطارها در پرتغال

یک شرکت حمل و نقل ریلی در پرتغال با راه اندازی کارزاری از مسافران خواسته است برای کاهش تاخیر قطارها حتما صبحانه صرف کنند. بیهوشی مسافران به دلیل گرسنگی در ساعات پررفت و آمد صبحگاهی اغلب منجر به تاخیر افتادن زمان حرکت قطارها می شود.

بر روی پوستر تبلیغ شرکت حمل و نقل ریلی «فرتاگش» نوشته شده است: «سفر بدون خوردن صبحانه می تواند بر روی سفر سایرین نیز تاثیر بگذارد.»

آگهی

در نیمه اول سال جاری میلادی ۴۶ مسافر در قطارهای این شرکت غش کرده اند که منجر به تاخیر ۵۱ قطار شده است.

منبع: روزنامه گاردین

کارزار شکار موش در شهر جاکارتا در اندونزی

فرمانداری جاکارتا کارزار گسترده ای را برای مقابله با موش ها در این شهر آغاز کرده است و در همین راستا برای شکار هر موش به شکارچی آن رقمی معادل یک یورو و ۳۰ سنت تعلق می گیرد.

معاون فرماندار جاکارتا می گوید پس از آنکه با یک موش بزرگ در این شهر مواجه شده است این کارزار را به راه انداخته است. با این حال برخی از ساکنان جاکارتا با این طرح موافق نیستند. مخالفان نگرانند که سودجویان با پرورش موش ها و فروش آنها از این طرح سوءاستفاده کنند. این اتفاقی است که پیش از این در شهر هانوی در ویتنام افتاده بود.

آگهی

منبع: اسکای نیوز

افتتاح اولین قبرستان ویژه بی دین ها در سوئد

در سوئد برای اولین بار قبرستانی ساخته شده است که در آن هیچ گونه نماد دینی وجود ندارد. شمار افرادی که خود را «بی دین» می دانند در این کشور منطقه اسکاندیناوی افزایش یافته است.

یکی از موافقان احداث این قبرستان دلیل ساخت آن را دادن آزادی به مردم در مورد انتخاب ظاهر و شکل قبرشان عنوان کرد. در این قبرستان از هیچ نماد دینی و ملی استفاده نخواهد شد.

این قبرستان نزدیک به کلیسای محلی واقع شده است و اکنون کسی در آن دفن نشده است اما برخی از اهالی این محل نسبت به این دفن خودشان پس از مرگ در این محل ابراز علاقه کرده اند.

سوئد دومین کشور از نظر شمار افرادی است که خود را بی دین می دانند. تحقیق سال ۲۰۱۵ موسسه گالوپ نشان می دهد که ۷۵ درصد مردم این کشور یا خود را «مذهبی نمی دانند» و یا به «بی دینی اعتقاد دارند».

آگهی

منبع: روزنامه ایندپندنت

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدیو؛ سورتمه بازی هاسکی‌ها در سواحل شنی آفریقای جنوبی

ویدئو؛ مبارزه با کووید۱۹ در ونزوئلا از طریق شرکت در آیین معنوی

یادبود جیمزباندها در موزهٔ مادام توسو