تنشهای لفظی آخرین و سومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده

تنشهای لفظی آخرین و سومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هیلاری کلینتون، و دونالد ترامپ در آخرین مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری شرکت کردند.

هیلاری کلینتون، و دونالد ترامپ در آخرین مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری شرکت کردند. انتخابات، در بسیاری از دقایق مناظره مستقیما یکدیگر را هدف انتقادهای تند شخصی قرار دادند. مجری مناظره کریس والاس، مجری شبکه فاکس نیوز بود.

آگهی

دونالد ترامپ که پیش تر برگزارکنندگان انتخابات را به طور ضمنی به تقلب متهم کرده بود در این مناظره قبول نکرد که بگوید آیا نتیجه انتخابات را در هر صورت خواهد پذیرفت یا خیر.

کریس والاس مجری مناظره به دونالد ترامپ گفت:« در این کشور سنتی وجود دارد که یکی از افتخارات ماست و آنهم انتقال مسالمت آمیز قدرت است. مهم نیست مبارازات انتخاباتی تا چه اندازه سخت بوده، در پایان مبارزات انتخاباتی، نامزد بازنده انتخابات نتیجه انتخابات را می پذیرد.»

هیلادی کلینتون، نامزد دموکراتها هم در واکنش، به مجری برنامه گفت: «دونالد ترامپ هر وقت میبیند که اوضاع به نفعش نیست ادعا می کند در انتخابات تقلب خواهد شد.»

آقای ترامپ هم هیلاری کلینتون را زنی خبیث خواند.

مساله ولادیمیر پوتین و دخالت روسیه در انتخابات آمریکا نیز از موضوعاتی بود که در این مناظره مطرح شد.

آقای ترامپ گفت: «پوتین برای هیلاری کلینتون هیچ احترامی قائل نیست.» خانم کلینتون نیز در پاسخ ترامپ را متهم کرد که می خواهد عروسک خیمه شب بازی روسیه در کاخ سفید باشد.

خانم کلینتون همچنین در باره ولادیمیر پوتین و حملات سایبری روسیه علیه ایالات متحده نیز صحبت کرد و گفت چند سازمان اطلاعاتی آمریکا که روسیه به دنبال دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکاست.

دو نامزد همچنین درباره سیاست خارجی ایالات متحده هم صحبت کردند.

هیلاری کلینتون گفت: «ترامپ فردی است که می گوید چرا از سلاحهای هسته ای استفاده نشود و چه اشکالی دارد که کشورهایی همچون ژاپن و عربستان سعودی، و کره سلاح اتمی داشته باشند، این وحشتناک است.»

دونالد ترامپ هم گفت: «باید درباره این توافقها با متحدان خارجی مان دوباره مذاکره کنیم زیرا می نمی توانیم به دفاع از عربستان سعودی، به ژاپن و آلمان و کره جنوبی ادامه بدهیم.»

در پایان مناظره هر دو نامزد یک دقیقه فرصت داشتند تا به رای دهندگان بگویند چرا باید به آنها رای بدهند.
هیلاری کلینتون گفت: «من می خواهم در کنار مردم و خانواده ها قرار بگیرم. و این وظیفه من بعنوان رییس جمهوری ایالات متحده خواهد بود.»

آگهی

آقای ترامپ گفت که می خواهد آمریکا را قوی کند.

در پایان سومین و آخرین مناظره پیش از انتخابات هشتم نوامبر ریاست جمهوری آمریکا، دو کاندیدا با هم دست ندادند، اما با مجری فاکس نیوز دست دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدگاه هواداران هیلاری کلینتون درباره مناظره آخر

شیرینی‌پز فرانسوی‌الاصل پنج رئیس‌جمهور آمریکا در ۷۸ سالگی درگذشت

مناظره نامزدهای نخست‌وزیری بریتانیا با ازهوش رفتن مجری برنامه متوقف شد