اوباما: به آقای ترامپ توصیه می کنم دست از ناله کردن بردارد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اوباما: به آقای ترامپ توصیه می کنم دست از ناله کردن بردارد

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا یک روز پیش از برگزاری آخرین همه پرسی نامزدهای ریاست جمهوری در این کشور میزبان متیو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا در کاخ سفید بود.

رئیس جمهوری آمریکا در این دیدار با اشاره به اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر تلاش برای تقلب در انتخابات به خبرنگاران در این باره گفت: «اینکه شما حتی قبل از اینکه بازی شروع بشود شروع به ناله و شکایت کنید و اگر هیچ چیز برای شما به خوبی پیش نمی رود دیگران را بخاطر آن سرزنش کنید، یعنی اینکه شما نمی دانید برای بودن در این کار چه چیزی لازم دارید. من به آقای ترامپ توصیه می کنم از ناله کردن و سرزنش دیگران دست بردارد و برای به دست آوردن رای به نفع خودش تلاش کند.»

طی دو هفتۀ اخیر نظرسنجی ها از کاهش شانس دونالد ترامپ در برابر هیلاری کلینتون خبر می دهند. انتشار ویدئوی حاوی سخنان رکیک نامزد جمهوریخواهان از دلایل فاصلۀ ۱۱ درصدی نامزد دموکرات ها نسبت به هیلاری کلینتون محسوب می شود.

دونالد ترامپ که با موضوع قرار دادن ایمیل های شخصی هیلاری کلینتون می گوید جای نامزد دموکرات ها در زندان است، روز سه شنبه بار دیگر در نطق خود رقیب خود را به فساد مالی و تقلب متهم کرد و گفت: «هیلاری کلینتون فاسدترین نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست آنها می خواهند حتی در انتخابات و حوزه های رای گیری در بسیاری از شهرهای فاسد هم تقلب کنند. رای دهندگان فاسد و متقلب هم بسیار شایع است و با همۀ اینها از ما برای گفتن این مسائل انتقاد می کنند.»

دونالد ترامپ در یکی از اظهارات خود در شهر «گرین بی» از ثبت نام ۱.۸ میلیون «مرده» برای شرکت در این انتخابات سخن گفته و تاکید کرده است که این تعداد «مرده» قرار است به «یک نفر دیگر» رای بدهند.

دو نامزد ریاست جمهوری قرار است روز چهارشنبه ۱۹ اکتبر در سومین و آخرین مناظرۀ انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا شرکت کنند. این انتخابات روز هشتم نوامبر برگزار می شود.