Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

نگرانی ها از تاثیر مرگ پادشاه بر اقتصاد تایلند

نگرانی ها از تاثیر مرگ پادشاه بر اقتصاد تایلند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعلام عزای عمومی به مدت یکسال برای پادشاه درگذشتۀ تایلند، بسیاری از مردم این کشور را نگران کرده که این امر بر اوضاع اقتصادی این کشور و کاهش ورود گردشگران تاثیر…

آگهی

اعلام عزای عمومی به مدت یکسال برای پادشاه درگذشتۀ تایلند، بسیاری از مردم این کشور را نگران کرده که این امر بر اوضاع اقتصادی این کشور و کاهش ورود گردشگران تاثیر بگذارد.

بر اساس اعلام دولت نظامی تایلند، بسیاری از مراکز تفریحی در بانکوک برای مدت سی روز بسته خواهد بود و تمام جشن های پیش رو در این مدت لغو شده است.

یکی از فروشندگان در شهر بانکوک می گوید: «دلایل زیادی برای مشکلات کنونی اقتصادی وجود دارد. مسئولان اجازه فروش در کنار خیابان ها را نمی دهند. فروشندگان سرمایه کافی در اختیار ندارند. مردم هم پول ندارند و بیشتر به فکر تهیه ملزومات برای خانواده شان هستند و کمتر لوازم غیرضروری می خرند.»

تصمیم دولت نظامی تایلند به بستن مراکز تفریحی در کشوری که برگزاری جشن های شبانه و سواحل شادش شهرت داشت، گردشگرانی را که همزمان با مرگ پادشاه در این کشور بوده اند، شوکه کرده است.

اگرچه پس از گذشت چند روز اوضاع شهر بانکوک ظاهرا به حالت عادی بازگشته اما همه فعالیت ها همچنان تحت الشعاع مرگ پادشاه و مراسم سی روزه اجباری است که برای او در نظر گرفته شده است.

مقام های رسمی تایلند اگرچه یکسال عزای عمومی اعلام کرده اند اما از مراکز اقتصادی این کشور خواسته اند پس از سی روز فعالیت های تفریحی خود را به شکل سابق از سر گیرند. نهاد گردشگری تایلند اعلام کرده که پوشش لباس سیاه برای گردشگران اجباری نیست.

مرگ پادشاه تایلند در زمانی صورت گرفت که اقتصاد این کشور پس از سالها اندکی بهبود یافته بود و رشد سالانه ۳.۵ درصدی در نیمه اول ماه ژوئن به ثبت رسیده بود. بخش زیادی از این رشد اقتصادی به صنعت گردشگری تایلند مرتبط بوده است.

پیش بینی ها حاکی از بود که سال ۲۰۱۶ میلادی دستکم ۳۳ میلیون گردشگر به تایلند سفر کنند اما در پی مرگ پادشاه این کشور و توقف برنامه های تفریحی خیابان های مراکز تفریحی تقریبا خالی از گردشگران به نظر می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جشن بزرگ هندوها در مالزی؛ باورمندانی که به نشانه توبه قلاب به پوست خود می‌زنند

دادگاهی در تایلند فردی را به اتهام اهانت به خانواده سلطنتی به ۵۰ سال زندان محکوم کرد

جسد مرد آلمانی در یک فریزر در تایلند پیدا شد