Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

«دولت نیجریه برای آزادی دختران چیبوک به مذاکره با بوکوحرام ادامه دهد»

«دولت نیجریه برای آزادی دختران چیبوک به مذاکره با بوکوحرام ادامه دهد»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش ها حاکی است ۲۱ دختر چیبوکی در قبال آزادی چهار شبه نظامی زندانی بوکوحرام و به گفته محمد بوهاری، رئیس جمهور نیجریه با میانجیگری صلیب سرخ و دولت سوئیس آزاد شده…

آگهی

گزارش ها حاکی است ۲۱ دختر چیبوکی در قبال آزادی چهار شبه نظامی زندانی بوکوحرام و به گفته محمد بوهاری، رئیس جمهور نیجریه با میانجیگری صلیب سرخ و دولت سوئیس آزاد شده اند. همزمان رورنامه های نیجربه از ادامه مذاکرات برای آزادی سایر دانش آموزان خبر می دهند.

والدین ۲۱ دانش آموز دختری که روز یکشنبه بدنبال مذاکره دولت نیجریه با اسلام گرایان بوکوحرام آزاد شدند از دولت فدرال خود می خواهند تا ضمن توجه به وضعیت سلامت و آموزش آنان، آزادی دیگر دختران اسیر را میسر سازد.

یاکوبو نککی، سخنگوی والدین دختران ربوده شده گفت:«آنها به لحاظ جسمانی وضعیت مناسبی ندارند. از دولت فدرال می خواهیم تا ابتداء مراقب سلامتی آنان باشد و سپس به آموزش و تحصیل آنان کمک کند.»

پدر یکی از دختران آزاد شدۀ چیبوکی در خصوص دختر خود گفت:«او بهتر است، خدا را شکر. قربانی و بیگناه بود و آزاد شد و دعا می کند تا بقیه دختران نیز آزاد شوند.»

بوکوحرام در کشور نیجریه و کشورهای همجوار فعال است. وجه تسمیه گروه بوکوحرام به خاطر مخالفتش با تحصیلات است که آن را پدیده ای غربی و حرام می داند و با رهبر داعش اعلام همبستگی و بیعت کرده است.

بوکوحرام حدود دو سال پیش در آوریل ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۲۷۰ دانش آموز دختر را از مدرسه‎ای در چیبوک، شهری در شمال شرق نیجریه ربود. تعدادی از آنان توانستند فرار کنند، تعدادی در اسارت جان باختند و تعدادی همچنان گروگان بوکوحرام هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیروهای امنیتی نیجریه عملیات نجات یکی از گسترده‌ترین آدم‌ربایی‌های این کشور را آغاز کردند

پیام خوش آمدگویی در آسابا؛ داستان عجیب پروازی که فکر می‌کرد به مقصد رسیده است

چرا مردم نیجریه دیوانه شکستن رکوردهای گینس شده‌اند؟