Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ایران نمازی ها را به اتهام «جاسوسی» به ده سال زندان محکوم کرد

ایران نمازی ها را به اتهام «جاسوسی» به ده سال زندان محکوم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سیامک نمازی، مدیر ایرانی-آمریکایی دفتر برنامه ریزی استراتژیک شرکت نفتی کرِسِنت و پدرش محمد باقر نمازی به اتهام آنچه که نظام قضایی ایران آن را «جاسوسی و همکاری با دولت آمریکا» خواند هر کدام به ۱۰ سال ز

آگهی

سیامک نمازی، مدیر ایرانی-آمریکایی دفتر برنامه ریزی استراتژیک شرکت نفتی کرِسِنت و پدرش محمد باقر نمازی به اتهام آنچه که نظام قضایی ایران آن را «جاسوسی و همکاری با دولت آمریکا» خواند هر کدام به ۱۰ سال زندان محکوم شدند.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران همزمان از محکومیت چهار نفر دیگر با اتهامات مشابه به محکومیت های مشابه با نمازی ها خبر داد.

مارک تونر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به خبر محکومیت شهروندان ایرانی-آمریکایی گفت:«ما بارها گرفتاری و مخمصه شهروندان آمریکایی را که به نظر ما به ناحق توسط مقامات ایران دستگیر شده اند مطرح کرده ایم و نمازی ها از این قاعده مستثنی نیستند. نگرانی عمده ما بخاطر نمازی پدر است که ناراحتی های جسمی دارد و باور ما بر این است که وی باید در اسرع وقت آزاد شود.»

محمدباقر نمازی، ۸۰ ساله، پیش از انقلاب سمت هایی همچون استانداری خوزستان و معاونت وزیر کشور را برعهده داشته و سپس نماینده یونیسف بوده است. وی اسفندماه سال گذشته زمانی که برای پیگری وضعیت پسرش به ایران سفر کرده بود بازداشت شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محمدباقر نمازی، زندانی دوتابعیتی سابق پس از ۶ سال با مساعدت عمان از ایران خارج شد

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند

آمریکا: اقدامات ایران، ادعای آنها مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای را تضعیف می‌کند