Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ائتلاف گروههای مسلح ضد دولتی در سوریه شهر دبیق را از داعش پس گرفت

ائتلاف گروههای مسلح ضد دولتی در سوریه شهر دبیق را از داعش پس گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ائتلاف گروههای مسلح ضد دولتی در سوریه می گوید شهر دبیق در شمال این کشور را از تصرف داعش خارج کرده اند.

آگهی

ائتلاف گروههای مسلح ضد دولتی در سوریه می گوید شهر دبیق در شمال این کشور را از تصرف داعش خارج کرده اند. این گروهها که از پشتیبانی نظامی نیروهای ترکیه برخوردارند، توانستند روز یکشنبه این شهر را که یکی از مناطق مهم تحت اشغال داعش بود، پس از درگیری های سنگین و پرتلفات پس بگیرند.

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه نیز که مقر آن در لندن است علاوه بر تایید این خبر، از آزادی روستای دیگری به نام «سوران» خبر می دهد.

مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجۀ ترکیه در این باره گفت:«داعش تعدادی از روستاهای این منطقه را تحت محاصره و کنترل دارد اما ارتش آزاد سوریه در حال پیشروی است و البته هدف اصلی رسیدن به منطقۀ الباب و آزادی منبج است.»

شهر منبج در ماه اوت توسط نیروهای ائتلاف عرب – کرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه آزاد شده است اما ترکیه می گوید نیروهای این ائتلاف باید تا شرق فرات عقب نشینی کنند.

همزمان با آزادی شهر دبیق، بمباران ها در بخش های شرقی حلب ادامه یافت. این بمباران ها که توسط نیروهای دولتی سوریه با پشتیبانی جنگنده های روسی صورت می گیرد، اعتراض کشورهای غربی نظیر فرانسه و آمریکا را برانگیخته است.

واشنگتن و لندن در واکنش به ادامۀ این بمباران ها اعلام کرده اند در صورت عدم توقف این حملات تحریم های اقتصادی جدیدی علیه مسکو و دمشق اعمال خواهند کرد.

جان کری که در حال حاضر برای شرکت در گردهمایی کشورهای حمایت کننده از اپوزیسیون سوریه در لندن بسر می برد، همراه با بوریس جانسون، همتای بریتانیایی خود تاکید کرد این تحریم ها «پیام روشن غرب» برای پایان دادن به این حملات خواهد بود.

حلب که مناطق وسیعی از آن در اختیار گروههای مسلح ضد دولتی سوری نظیر فتح الشام (جبهۀ النصره سابق که شاخۀ القاعده در این کشور بود) و نورالدین زنگی قرار دارد از ابتدای ماه سپتامبر به محاصرۀ نیروهای دولتی سوریه در آمده و بمباران های این مناطق صدها کشته برجای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاکید وزیر خارجه آمریکا بر «راه حل سیاسی» برای بحران سوریه

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند

هزاران شلیک در روز؛ وضعیت زرادخانه حزب‌الله لبنان چگونه است؟