Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جریمۀ سنگین برای یک شرکت فیلمسازی لندنی به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی

جریمۀ سنگین برای یک شرکت فیلمسازی لندنی به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک دادگاه بریتانیایی شرکت فیلم سازی «فودلس» را به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی به پرداخت یک میلیون و ۶۰۰ هزار پوند محکوم کرد.

آگهی

یک دادگاه بریتانیایی شرکت فیلم سازی «فودلس» را به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی به پرداخت یک میلیون و ۶۰۰ هزار پوند محکوم کرد. این محکومیت مربوط به حادثه ایست که در ژوئن ۲۰۱۴ و در جریان ساخت قسمت جدیدی از فیلم جنگ ستارگان برای هریسون فورد رخ داده است.

تیم گالووی، مدیر اجرایی سلامت و ایمنی ناحیه لندن در این باره می گوید: «کسانی که در صنعت سینما کار می کنند این حق را دارند که توقع داشته باشند خطراتی که برای سرگرم کردن ما قبول می کنند کاملا تحت کنترل باشند و از وقوع آن جلوگیری شود. فکر می کنم همه در این مورد با من موافق باشند.»

در روز حادثه هریسون فورد در استودیویی که صحنه هایی از فیلم جنگ ستارگان در آنجا در حال فیلم برداری بود، به دلیل بسته شدن خیلی سریع درب الکترونیکی از ناحیۀ پای چپ دچار شکستگی شد. دادستان این دادگاه می گوید این حادثه ممکن بود به قیمت جان این بازیگر ۷۴ ساله تمام شود.

هریسون فورد در مصاحبه ای در این باره گفته بود: «قبلا این درها به صورت دستی کنترل می شد اما امروز با تکنولوژی و پولی که این شرکت ها دارند، درهایی ساخته می شود که به سرعت نور باز و بسته می شوند و از این حوادث هم پیش می آید.»

شرکت فیلمسازی فودلس که زیرمجموعۀ کمپانی دیسنی است مسئولیت را در این حادثه بعهده گرفته و در دادگاه نیز خود را به دلیل نقص فنی در سیستم درهای خودکار گناهکار معرفی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از تشریفات پادشاهی و کالسکه سلطنتی در لندن؛ چارلز سوم پارلمان جدید بریتانیا را افتتاح کرد

پلیس لندن به دنبال چاقوکشی که تاکنون چهار نفر را مجروح کرده است

مسابقات دوی قهرمانی جهانی حلزون‌ها