«مادران دردمند» آرژانتینی خواهان اجرای عدالت شدند

«مادران دردمند» آرژانتینی خواهان اجرای عدالت شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران آرژانتینی روز سه شنبه در اعتراض به موج روز افزون جرم و جنایت در این کشور، در برابر ساختمان مجلس آرژانتین در بوینس آیرس گردهم آمدند.

آگهی

هزاران آرژانتینی روز سه شنبه در اعتراض به موج روز افزون جرم و جنایت در این کشور، در برابر ساختمان مجلس آرژانتین در بوینس آیرس گردهم آمدند. جمعی از مادرانِ قربانیان جرایم که به «مادران دردمند» معروف اند نیز با شرکت در این راهپیمایی خواستار اجرای عدالت شدند.

نیلدا گومز، که فرزندش در یک تیراندازی کشته شده است می گوید: «کشتن آسان و ارزان است چون به راحتی از زندان در می آیید. عفو مشروط می گیرید. روال کار همین است.»

آندرئا فرریا، مادر سوگوار دیگری می افزاید: «مجرم، نوجوان بود و آزاد شد. باید از میزان سرکشی نوجوانان کم شود، قربانیان باید وکیل داشته باشند. احکام قانونی باید به شکل موثر اجرا شود، چون فرآیند قانونی بسیار طولانی است. برای همین با اینکه عزاداریم به این راهپیمایی آمدیم.»

دولت آرژانتین در ماه آوریل نتایج آماری را منتشر کرد که نشان می داد میزان جرائم این کشور از سال ۲۰۰۸ (همزمان با شروع ریاست جمهوری کریستینا کریشنر) تا سال ۲۰۱۵ تقریبا ثابت بوده است. اما کارشناسان بسیاری می گویند این آمارها با واقعیت سازگار نیست و رُشد جرم و جنایت یکی از چالشهای بزرگ این کشور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رای دادگاه آرژانتین: ایران مسئول حملات ۳۰ سال پیش به سفارت اسرائیل و مرکز یهودیان «آمیا» است

طرح رئیس جمهوری آرژانتین برای مهار تورم ۲۰۰ درصدی؛ مخالفان با پلیس درگیر شدند

آرژانتین به بریکس نمی‌پیوندد؛ خاویر میلی: کمونیست‌ها به آزادی و دموکراسی اعتقاد ندارند