اسرائیل بار دیگر از ورود قایق طرفداران فلسطینیان به سواحل غزه جلوگیری کرد

اسرائیل بار دیگر از ورود قایق طرفداران فلسطینیان به سواحل غزه جلوگیری کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیروی دریایی اسرائیل عصر چهارشنبه قایقی با ۱۳ سرنشین را که فعالان زن مدافع حقوق فلسطینیان بودند و قصد داشتند با شکستن خط محاصره وارد غزه شوند، در نزدیکی سواحل غزه رهگیری کرده و درنهایت سرنشینان آن را

نیروی دریایی اسرائیل عصر چهارشنبه قایقی با ۱۳ سرنشین را که فعالان زن مدافع حقوق فلسطینیان بودند و قصد داشتند با شکستن خط محاصره وارد غزه شوند، در نزدیکی سواحل غزه رهگیری کرده و درنهایت سرنشینان آن را مجبور به تغییر مسیر و پهلو گرفتن در بندر اشلود اسرائیل کرد.

آگهی

نزدیک به ۱۰ سال از آغاز محاصره نوار غزه می گذرد.

این قایق سفر خود به سمت غزه را ۲۴ شهریور (۱۴ سپتامبر) از اسپانیا آغاز کرده بود و سرنشینان آن سعی داشتند با ورود به نوار غزه، به اطلاع رسانی جهانی درباره آنچه در این منطقه می گذرد بپردازند.

سرنشینان این قایق دارای ملیتهای مختلف بوده و درمیان آنها چهره هایی از جمله مایرید ماگوایر برنده جایزه صلح نوبل سال ۱۹۷۶ میلادی، شماری از نمایندگان پارلمانهای کشورهای غربی، ورزشکاران المپیک و حتی سرهنگ بازنشسته ای از ارتش آمریکا به چشم می خوردند.

یکی از ساکنان غزه می گوید: «این کار نیروی دریایی اسرائیل، به معنای واقعی نوعی دزدی دریایی در آبهای بین المللی است. آنهم اقدامی علیه قایقی که ماموریتی بشردوستانه داشت و با پرچم هلند در حال حرکت بود. آنچه اتفاق افتاد اقدامی تروریستی، نوعی دزدی دریایی و خلاف همه قوانین بین الملل بود. بر این اساس اسرائیل علیه ۱۳ فعال بین المللی مرتکب جنایت جنگی شده است. ما هیچ خبری از آنها نداریم زیرا از زمان وقوع این حادثه جلوی هر نوع تماسی گرفته شده است.»

متوقف کردن این قایق، با افزایش خشونتها روی زمین و میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها همزمان بود.
روز چهارشنبه پس از اصابت یک موشک حماس به شهر مرزی «سدروت» در اسرائیل، حملات هوایی اسرائیل نیز سه اردوگاه آموزشی حماس را هدف قرار داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رأی به ثبت ویرانه‌های اریحا به عنوان یک اثر باستانی فلسطین در فهرست میراث جهانی

نجلا منقوش به ترکیه گریخت؛ ضرب مرگبار دیدار تاریخی وزرای خارجه اسرائیل و لیبی بر عادی‌سازی روابط

مهاجمان فلسطینی دو غیرنظامی اسرائيلی را در کارواش به قتل رساندند