دیدار رهبر کاتولیک های جهان از آذربایجان؛ کشوری با ۵۷۰ کاتولیک

دیدار رهبر کاتولیک های جهان از آذربایجان؛ کشوری با ۵۷۰ کاتولیک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پاپ فرانچسکو رهبر کاتولیک های جهان بعد از سفر به گرجستان، روز یک شنبه وارد باکو پایتخت آذربایجان شد و از سوی الهام علی اف رئیس جمهوری این کشور مورد استقبال قرار…

پاپ فرانچسکو رهبر کاتولیک های جهان بعد از سفر به گرجستان، روز یک شنبه وارد باکو پایتخت آذربایجان شد و از سوی الهام علی اف رئیس جمهوری این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

آگهی

پاپ سپس مراسم مذهبی را در کلیسایی در باکو به جا آورد. آذربایجان کشوری با اکثریت شیعه حدود ۵۷۰ کاتولیک دارد با این حال گردشگران خارجی زیادی در مراسم کلیسا شرکت داشتند.

النا ساکن باکو می گوید: «حضور او فوق العاده است. پاپ خودش برای دیدار ما آمد، واقعا موهبتی برای ما و برای آذربایجان و مردم این کشور است. ما همه در حال حاضر روحیه خیلی عالی ایی داریم.»

لورا گردشگر بریتانیایی می گوید: «تجربه احساس خیلی خوبی بود. او وقتی وارد شد فضایی از صلح ایجاد شد، توصیفش برای من خیلی دشوار است. مطلقا فوق العاده بود و باعث افتخار ماست که امروز اینجا هستیم.»

پاپ قرار است قبل از بازگشت به رم از مسجدی در باکو دیدار کند. پاپ در این دیدار از وضعیت سیاسی و حقوق بشر در آذربایجان سخنی نگفت. آذربایجان کشوری غنی از نفت و گاز است که از نگاه غرب جایگزینی برای روسیه در تامین نفت و گاز محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت فرانسه پوشیدن «عبا» توسط دانش‌آموزان دختر در مدارس را ممنوع می‌کند

سفر به لیسبون؛ پاپ فرانسیس «رسوایی» آزار و اذیت روحانیت در پرتغال را محکوم کرد

آیا به فرشتگان اعتقاد دارید؟ آمریکایی‌ها در مقایسه با شیطان، جهنم و طالع‌بینی پاسخ داده‌اند