ترزا مِی: قبل از پایان ماه مارس آینده روند خروج بریتانیا رسما آغاز می شود

ترزا مِی: قبل از پایان ماه مارس آینده روند خروج بریتانیا رسما آغاز می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترزا مِی نخست وزیر بریتانیا روز یک شنبه اعلام کرد که روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا قبل از پایان ماه مارس سال ۲۰۱۷ میلادی (حدود ۶ ماه دیگر) آغاز می شود.

آگهی

ترزا مِی نخست وزیر بریتانیا روز یک شنبه اعلام کرد که روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا قبل از پایان ماه مارس سال ۲۰۱۷ میلادی (حدود ۶ ماه دیگر) آغاز می شود. بزرگترین تغییر در سیاست بریتانیا بعد از جنگ جهانی دوم.

ترزا می نخست وزیر بریتانیا گفت: «در حال حاضر اتحادیه اروپا از زمانبندی خروج آگاه است، البته تاریخ دقیق هنوز مشخص نیست اما آنها می دانند که این تصمیم در سه ماهه اول سال آینده خواهد بود و ما می توانیم کارهای آماده سازی اجرای آنرا آغاز کنیم و با شروع آن فرایند مذاکرات را بتدریج پیش خواهیم برد.»

ترزا می بدون اشاره به جزئيات دسترسی به بازار واحد اروپا به بی بی سی گفت: «خواسته من توافق برای تجارت کالاها و خدمات است و آنچه ما در حال حاضر به همراه دیوید دیویس (وزیر برکسیت) و دپارتمانش که مسئول این پرونده است انجام می دهیم گوش دادن به دیدگاههای تجار در بریتانیا است. گوش دادن به دیدگاههای بخش های مختلف و اولویت های آنهاست.»

لغو قانون ۱۹۷۲ اتحادیه اروپا که به معنای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاست احتمالا در تابستان سال ۲۰۱۹ میلادی اجرا می شود و از آن زمان است که بریتانیا می تواند هر قانون اروپایی را حذف یا تغییر دهد، موضوعی که در کارزار مخالفان و موافقان خروج بریتانیا در رفراندوم سوم تیرماه ۱۳۹۵ (۲۳ ژوئن ۲۰۱۶) بشدت بحث برانگیز بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت