Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انفجار دو بمب در درسدن آلمان بدون تلفات انسانی

انفجار دو بمب در درسدن آلمان بدون تلفات انسانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انفجار دو بمب شامگاه دوشنبه شهر درسدن در شرق آلمان را لرزاند؛ یکی از آنها در یک مسجد، زمانی که امام جماعت، همسر و فرزندش در آن بودند و دیگری در محل برپایی یک کنفرانس بین…

آگهی

انفجار دو بمب شامگاه دوشنبه شهر درسدن در شرق آلمان را لرزاند؛ یکی از آنها در یک مسجد، زمانی که امام جماعت، همسر و فرزندش در آن بودند و دیگری در محل برپایی یک کنفرانس بین المللی.

این انفجارها هیچ تلفات انسانی به همراه نداشت. در پی این حادثه تدابیر امنیتی در اطراف مساجد و دیگر مکان های عمومی این شهر افزایش یافت.

بسیاری از منابع محلی، این بمب گذاری ها را عملیاتی علیه خارجی ها در این کشور توصیف کرده اند.

توماس دی مزیر، وزیر کشور آلمان در این باره گفت: «خشونت ها در آلمان از جمله آنهایی که مسلمانان را هدف قرار می دهد افزایش یافته است. اما هراس انگیزتر آن است که دو انفجار در شب گذشته در درسدن یکی در مسجد و دیگری در مرکز کنفرانس روی داده است، آن هم درست یک روز قبل از دهمین سالگرد کنفرانس اسلام-آلمان.»

گرچه هنوز کسی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته اما پلیس آن را با انگیزه های بیگانه هراسانه مرتبط دانسته است. در همین حال این انفجارها یک هفته قبل از جشن بیست و ششمین سالگرد اتحاد ملی آلمان روی می دهد.

درسدن خاستگاه شکل گیری پگیدا، جنبش اروپاییان میهن پرست علیه اسلامی شدن غرب است. این جنبش مخالف مهاجرت از دو سال پیش تقریبا هر هفته هوادارانش را به خیابان ها می کشاند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی

مسابقات کشتی با انگشت در باواریا همراه با آبجو و سوسیس آلمانی

انتقاد از گرانی کباب ترکی در آلمان، برخی سیاستمداران پیشنهاد یارانه کباب می‌دهند