از نفتا تا فورد؛ دیدگاه های اقتصادی کلینتون و ترامپ

از نفتا تا فورد؛ دیدگاه های اقتصادی کلینتون و ترامپ
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسائل اقتصادی بخش مهمی از اولین مناظره انتخاباتی، بین هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات و دونالد ترامپ کاندیدای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به خود اختصاص…

آگهی

مسائل اقتصادی بخش مهمی از اولین مناظره انتخاباتی، بین هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات و دونالد ترامپ کاندیدای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به خود اختصاص داد.

در جریان این مناظره آقای ترامپ قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی NAFTA را بدترین قرارداد تجاری ارزیابی کرد که آمریکا آن را امضاء کرده است. وی در توییت خود پس از پایان مناظره به این قرارداد اشاره کرده است. به اعتقاد او این قرارداد هزاران فرصت شغلی در کشور را از بین برده است.

در بخش دیگر این مناظره دونالد ترامپ شرکت خودروسازی فورد را به مستقر کردن بیشتر کارخانه هایش در مکزیک متهم کرد.

کمپانی فورد با انتشار توییتی اعلام کرده خط تولید خوروهای کوچک به مکزیک منتقل شده و طی پنج سال اخیر حجم سرمایه گذاری این شرکت در آمریکا به رقم ۱۲ میلیارد دلار رسیده است.

رابرت هالور، کارشناس بادربانک آلمان می گوید: «دونالد ترامپ احتمالا نظر متفاوتی نسبت به اقتصاد و تجارت آزاد دارد. بنابراین در صورت پیروزی کلینتون در انتخابات بازارها آرامتر خواهند بود. حتی در صورت موفقیت ترامپ پس از شوک اولیه بازار به آرامش اولیه خود خواهد رسید، زیرا دونالد ترامپ نمی تواند قواعد و مقررات جهانی را کاملا نادیده بگیرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عکس العمل کلینتون و ترامپ پس از اولین مناظره تلویزیونی

گزارش مالی امپراتوری تجاری ترامپ منتشر شد؛ کاهش ۶۳ درصدی درآمد برخی هتل‌ها

وضعیت قرمز در بورس‌های اروپا؛ نتایج انتخابات آمریکا یورو را تضعیف کرد