Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بوریس جانسون در آنکارا از تجارت آزاد و عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا حمایت کرد

بوریس جانسون در آنکارا از تجارت آزاد و عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا حمایت کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بوریس جانسون در اولین سفرش به آنکارا در مقام وزیر امور خارجه بریتانیا دیروز و امروز سه شنبه با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری و دیگر مقامات ترکیه دیدار کرد و به شروع تجارت آزاد «عظیم و بزرگ» بین دو کشور

آگهی

بوریس جانسون در اولین سفرش به آنکارا در مقام وزیر امور خارجه بریتانیا دیروز و امروز سه شنبه با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری و دیگر مقامات ترکیه دیدار کرد و به شروع تجارت آزاد «عظیم و بزرگ» بین دو کشور در اسرع وقت اظهار امیدواری کرد.

آقای جانسون که دو ماه پیش از آن که از کرسی شهردار لندن به کرسی وزارت بنشیند شعری سروده و آقای اردوغان را به سخره گرفته بود در آنکارا به این گریزی زد که اجدادش ترک هستند.

بوریس جانسون که از منتقدان پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا و از حامیان سرسخت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود در آنکارا با بیان این که «بریتانیا از معاهده های اتحادیه اروپا خارج می شود نه از اروپا» گفت که دولتش از عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا حمایت می کند و افزود

رسانه ها و ساستمداران ترکیه پیشتر آقای جانسون و همفکران وی را به بزرگنمایی و بهره برداری از موضوع ‘مهاجرت گستردۀ مسلمانان ترکیه به بریتانیا در صورت عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا’ متهم کرده بودند. روزنامه «صباح» ترکیه نیز بوریس جانسون را یک فرد «ضدترکیه» خوانده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه یک کلیسای دیگر از دوران بیزانس را به‌عنوان مسجد افتتاح کرد

اردوغان: توقف تجارت با اسرائیل با هدف اعمال فشار برای برقراری آتش‌بس در غزه انجام شد

شهردار استانبول و رقیب اردوغان حماس را «گروه تروریستی» خواند