Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

موتوجی پی: مارکز چهار گام دیگر تا قهرمانی جهانی فاصله دارد

موتوجی پی: مارکز چهار گام دیگر تا قهرمانی جهانی فاصله دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به مجله سرعت خوش آمدید.

آگهی

به مجله سرعت خوش آمدید. مارک مارکز با کسب چهارمین پیروزی فصل خود در مسابقه موتوجی پی جایزه بزرگ آراگون، گام بزرگی برای ربودن سومین عنوان قهرمانی جهان برداشت. این نخستین پیروزی مارکز در خانه پس از نوامبر ۲۰۱۴ محسوب می شود.

مارک مارکز مسابقه را از خط یک، جلوتر از روسی و لورنسو، دو رقیب سرسخت خود در بالای جدول استارت زد. راننده اسپانیایی تیم هوندا که به رغم سقوط در دورهای تمرینی توانسته بود پل پوزیشن را از آن خود کند، روز یکشنبه با فتح جایزه بزرگ آراگون خود را بیش از همیشه به کسب سومین قهرمانی جهان نزدیک کرد.

در این مسابقه لورنسو با بیش از دو ثانیه اختلاف نسبت به مارکز دوم شد و روسی ایتالیایی نیز در جایگاه سوم قرار گرفت.

مارکز اینک در چهار مسابقه مانده تا پایان فصل با ۵۲ امتیاز اختلاف نسبت به والنتینو روسی از تیم یاماها و نیز اختلاف ۶۶ امتیازی نسبت به خورخه لورنسو هم تیمی روسی، جایگاه خود را در صدر جدول کلی مسابقات مستحکم کرده است.

بازگشت قهرمان جهان

پیست آراگون روز یکشنبه شاهد حضور غافلگیرکننده یک قهرمان سابق جهان بود. نیکی هایدن در این مسابقه جایگزین جک میلر مصدوم شد. موتورسوار ۳۵ ساله آمریکایی به رغم کسب رتبه پانزدهم، روزهای خوب خود را در اذهان زنده کرد.

هایدن سوار بر موتور هوندای مدل وی دی اس خود به مسابقات موتوجی پی بازگشت تا یادآور خاطره های خوبی باشد که علاقمندان این رشته ورزشی از او به یاد دارند. نیکی هایدن اواخر فصل گذشته از شرکت در مسابقات موتو جی پی کنار کشید تا تجربه ای دیگر را در سوپربایک، دیگر دسته بندی مسابقات موتوسواری آغاز کند. او اکنون رده پنجم جدول را در این مسابقات در اختیار دارد.

هایدن که قهرمانی جهان در رقابت های موتو جی پی سال ۲۰۰۶ را در کارنامه دارد پس از مصدوم شدن جک میلر استرالیایی به آراگون فراخوانده شد اما در پایان رتبه ای بهتر از پانزدهم نصیبش نشد.

مجله سرعت با پخش گزیده ای از بهترین تصاویر رقابت های موتورکراس ماجورا در ایتالیا به پایان می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها