در پی آزمایش هسته ای کره شمالی؛ بمب افکنهای آمریکا به پرواز در می آیند

در پی آزمایش هسته ای کره شمالی؛ بمب افکنهای آمریکا به پرواز در می آیند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به دنبال آزمایش هسته ای جدید و تنش آفرین کره شمالی، ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که بمب افکن هایش به نشانه حمایت از کره جنوبی بر فراز این کشور به پرواز در خواهند…

آگهی

به دنبال آزمایش هسته ای جدید و تنش آفرین کره شمالی، ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که بمب افکن هایش به نشانه حمایت از کره جنوبی بر فراز این کشور به پرواز در خواهند آمد.

از سوی دیگر، سئول می گوید که کره شمالی آماده است تا پس از پنجمین و مخربترین آزمایش هسته ای خود در روز جمعه، دست به آزمایش هسته ای دیگری بزند. کره جنوبی با ادعای اینکه ششمین آزمایش اتمی پیونگ یانگ در راه است، هشدار داد که اگر همسایه شمالی اش قصد حمله اتمی داشته باشد برنامه تخریب و نابودی پیونگ یانگ، پایتخت را به اجرا در خواهد آورد.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن نیز آزمایشهای هسته ای و موشکی پیونگ یانگ را محکوم کرد. او گفت: «کره شمالی در طول ۹ ماه، دو آزمایش هسته ای انجام داده و به آبهای ژاپن در محدودۀ انحصاری اقتصادی این کشور موشک شلیک کرده است».

همزمان خبرگزاری کیودو ژاپن خبر داد که ری یونگ هو، وزیر خارجه کره شمالی روز دوشنبه وارد پکن، پایتخت چین شده است. وزارت خارجه چین اما با اعلام اینکه تحریمها علیه کره شمالی بتنهایی باعث فروکش کردن تنش در شبه جزیره کره نمی شود و اقدامات یکجانبه ره به جایی نمی برد، گفت که معمای حل تنش در این شبه جزیره به تنهایی نه به عهده چین، که بر عهدۀ آمریکاست.

پیونگ یانگ ادعا می کند به قابلیت سوار کردن کلاهک بر موشکهای بالستیک دست یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ دو کره؛ چگونه آمریکا به فکر پرتاب بمب اتم روی کره شمالی افتاد؟

کره شمالی یک موشک بالستیک میان‌برد جدید با سوخت جامد را آزمایش کرد

کره شمالی مدعی پیشرفت در توسعه موشک‌های مافوق صوت برای حمله به اهداف دوردست آمریکا شد