Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک نوجوان مظنون به تدارک حمله با چاقو در پاریس دستگیر شد

یک نوجوان مظنون به تدارک حمله با چاقو در پاریس دستگیر شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس فرانسه یک نوجوان ۱۵ ساله را که مظنون به آماده سازی حمله با چاقو در سطح شهر پاریس بوده، دستگیر کرده است.

آگهی

پلیس فرانسه یک نوجوان ۱۵ ساله را که مظنون به آماده سازی حمله با چاقو در سطح شهر پاریس بوده، دستگیر کرده است. به گفتۀ پلیس، این نوجوان که با رشید قاسم، یکی از اعضای فرانسوی داعش در ارتباط بوده از ماه آوریل در حبس خانگی بسر می برد.

دستگیری این نوجوان ۱۵ ساله در پی سلسله دستگیری های چند زن طی هفتۀ گذشته صورت می گیرد که در ارتباط با همین فرد بوده اند. وی که ساکن منطقۀ ۱۲ پاریس است در ارتباط با حملات تروریستی سیزدهم نوامبر دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفته بود.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه در همین رابطه در یک گفت و گوی رادیو تلویزیونی گفت: «در حال حاضر در فرانسه ۱۳۵۰ نفر تحت تحقیقات قرار دارند و در زندان بسر می برند. تعداد ۲۹۳ نفر از این افراد در ارتباط مستقیم با گروههای تروریستی بوده اند و نزدیک به ۱۵۰۰۰ نفر که کاملا به وزنۀ این تعداد واقف هستیم، تنها در فرانسه تحت کنترل قرار گرفته اند. این افراد به علت اینکه تندرو شده اند یا در حال افراطی شدن هستند تحت کنترل قرار گرفته اند.»

دولت فرانسه می گوید تهدید حملات تروریستی بسیار جدی است و ضرایب امنیتی در تمامی مراکز حساس و اماکن عمومی افزایش یافته است.

هفتۀ گذشته پلیس ضد تروریسم فرانسه چند زن را بازداشت کرد که قصد داشتند یک خودروی حامل چند کپسول گاز را در پاریس منفجر کنند.

به گفتۀ پلیس، نحوۀ عمل این گروه از زنان تندرو که توسط فردی به نام «اینس مدنی» هدایت می شده اند کاملا با پیام اینترنتی که توسط رشید قاسم برای عملیات تروریستی در فرانسه منتشر شده مطابقت داشته است. این زن همچنین از طریق تلگرام با رشید قاسم که در سال ۲۰۱۲ به مصر رفته و پس از آن به داعش در سوریه پیوسته است ارتباط داشته و عملیات انفجار این خودروی حامل کپسول های گاز در پاریس را بهمراه چهار زن دیگر رهبری می کرده است.

پلیس ضد تروریسم فرانسه می گوید قاتلان دو پلیس در شهر «مانیانویل» و یک کشیک در شهر «سنت اتین دو روره» نیز به نوعی با هماهنگی با رشید قاسم دست به عملیات خود زده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتهام یکی از زنان بازداشت شده در ارتباط با حمله ناکام در پاریس اعلام شد

پلیس فرانسه سه زن را در پاریس به ظن طراحی حمله تروریستی قریب الوقوع بازداشت کرد

در گرماگرم افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، فرانسه امنیت شب تحویل سال نوی المپیکی را تشدید می‌کند