پلیس فرانسه سه زن را در پاریس به ظن طراحی حمله تروریستی قریب الوقوع بازداشت کرد

پلیس فرانسه سه زن را در پاریس به ظن طراحی حمله تروریستی قریب الوقوع بازداشت کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس فرانسه پنج شنبه شب سه زن را به ظن طراحی حمله ای قریب الوقوع در پاریس بازداشت کرد.

پلیس فرانسه پنج شنبه شب سه زن را به ظن طراحی حمله ای قریب الوقوع در پاریس بازداشت کرد. یکی از آنها در درگیری با پلیس زخمی و روانه بیمارستان شد.

آگهی

یکی از شاهدان عینی ماجرا را اینطور شرح داد: «ما زنی را دیدیدم که می دوید و قصد داشت با چاقو به پلیس حمله کند. پلیس با حفظ فاصله چند گلوله به طرف او شلیک کرد. و بعد او را بازداشت کرد. زن دوم نیز که به سمت ایستگاه راه آهن می دوید دستگیر شد و زن سوم هم.»

به گفته مقام های امنیتی فرانسه پلیس روز پنجشنبه پیامی دریافت کرد حاوی هشدار نسبت به احتمال وقوع حمله ای قریب الوقوع در یکی از ایستگاه های راه آهن. گفته می شود مظنون اصلی به گروه داعش پیوسته بود و قصد داشت در آینده ای نزدیک عملیات تروریستی انجام دهد.

برنار کازنوو، وزیر کشور فرانسه در این ارتباط گفت: «این سه زن ۱۹، ۲۳ و ۳۹ ساله که گرایشات افراطی داشتند خود را برای اقدامات خشونت آمیز و حملات قریب الوقوع آماده کرده بودند.»

این سه زن روز پنجشنبه خودرویی بدون پلاک را که حاوی تعدادی کپسول گاز بود در نزدیکی کلیسای نوتردام پاریس رها کرده بودند. علاوه براین، چهار تن از نزدیکان این سه مظنون هم تحت بازجویی قرار گرفتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر کشور فرانسه: «تروریسم اسلام‌گرای سنی» اصلی‌ترین خطر برای اروپاست

پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای خواستار قرار دادن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی شد

سیزده نفر که قصد ترور رئیس جمهوری فرانسه و سرنگونی دولت را داشتند محاکمه می‌شوند