انفجار در شهر وان ترکیه دهها زخمی به جا گذاشت

انفجار در شهر وان ترکیه دهها زخمی به جا گذاشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در شهر وان ترکیه در روز دوشنبه، درست یک روز پس از برکناری ۲۸ شهردار در این کشور، دهها زخمی برجای گذاشت اما تلفات جانی در پی نداشت.

آگهی

انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در شهر وان ترکیه در روز دوشنبه، درست یک روز پس از برکناری ۲۸ شهردار در این کشور، دهها زخمی برجای گذاشت اما تلفات جانی در پی نداشت. گفته می شود تعدادی از مجروحان ایرانی هستند.

منابع ترکیه شمار زخمیها را حدود ۵۰ نفر قید می کنند. هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است اما آنکارا اغلب حزب کارگران کردستان ترکیه، پ کا کا، را مسئول انفجارهایی از این دست دانسته است.

این انفجار در چند متری دفتر حزب حاکم عدالت و توسعه و در نزدیکی فرمانداری شهر وان و یک روز پس از برکناری ۲۸ شهردار منتخب در ترکیه روی می دهد.

شهرداران برکنار شده متهمند که یا به حزب دموکراتیک خلق ها (حزب مدافع کُردها) وابسته اند یا به فتح الله گولن، واعظ تبعیدی که آنکارا او را سازماندهنده کودتای اخیر در ترکیه می نامد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه ساعاتی پیش از انفجار در وان خطاب به این شهرداران گفت: «شهردار منتخب بودن به این معنی نیست که می توانید هر کاری که خواستید بکنید. شما بعنوان یک شهردار نمی توانید از سازمانهای تروریستی حمایت کنید، شما چنین اختیاری ندارید.»

بخشهایی از مناطق کردنشین ترکیه بخصوص شهر دیاربکر و نیز شهر سوروچ دیروز (یکشنبه) ناآرام بود و پلیس ترکیه برای پراکندن معترضان از خودروهای آب پاش استفاده کرد و گاز اشک آور شلیک کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در پی «حمله تروریستی» آنکارا، اردوغان: دیگر انتظاری از اتحادیه‌اروپا که ۴دهه ما را معطل کرده، نداریم

انفجار در یک کارخانه موشک‌سازی در نزدیکی آنکارا؛ وزارت دفاع ترکیه: دستکم ۵ نفر کشته شدند

اردوغان برای تاخیر در امدادرسانی در زلزله ترکیه معذرت خواهی کرد